Ale nejen Rusko představuje vážného konkurenta Severoatlantické alianci a Spojeným státům. I Čína, která je neustále v západních médiích dehonestovaná, představuje vůči Spojeným státům a zároveň i vůči Japonsku pevnou mírovou hráz. Stačí si připomenout aktuální situaci v Jihočínském moři, kde se USA pokoušejí o námořní blokádu Číny. A proč se USA tak hořečně snaží o námořní blokádu Číny? Odpověď je jednoduchá. Čína se stala největším dovozcem ropy a dokonce předstihla USA, což pro Spojené státy představuje vážné ohrožení petrodolaru.
A zřejmě právě proto Spojené státy začaly pomalu obkličovat v Jihočínském moři uměle postavené ostrovy, které tam má Čína naprosto legálně postavené, neboť na tomto místě zasahuje do oblasti kontinentální čínský šelf. I tento konflikt v Jihočínském moři může v konečném důsledku přerůst v konflikt celosvětový, neboť USA si dělají neustále vojenské nároky na prostor, který vlastní Čína. A Čínská lidová republika se nevzdá svého území, které jí právem náleží!
Také nesmíme opomenout, že Čína je neprávem Západem obviňována z rozpoutání měnové války, když tři dny po sobě devalvovala juan. Je důležité se zmínit, že devalvace juanu nejvíce ublížila americkému dolaru. Naopak v budoucnu to bude mít pozitivní vliv na čínskou ekonomiku.
Kdyby nebylo silné diplomacie Ruska, tak by se z občanské války na Ukrajině stal konflikt, přesahující plošnou válku v Evropě. A nebýt diplomacie Číny, tak tak by se nejen USA čím dál tím více přibližovaly k územím, které náleží jiným státům. A proto i z lokálního konfliktu v Jihočínském moři by se mohl stát konflikt celosvětový.
A proto jsem toho názoru, že Čína a Rusko jsou zárukou světového míru.
Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích