Hnutí SPD žádá vládu, aby už konečně racionálními kroky začala řešit stále rostoucí inflaci, která se brzy přiblíží ke dvaceti procentům, a též přijala opatření k zamezení zdražování potravin, energií a pohonných hmot. Pro hnutí SPD je jednou z našich priorit konsolidace veřejných financí a sociální i ekonomická stabilita České republiky. Ekonomickou stabilitu zajistí důsledná podpora českých firem, investice do projektů, které státu přinesou další přímé zdroje mimo daňový systém (např. do energetiky a zemědělství), a také ochrana ekonomických zájmů země, včetně zajištění energetické a potravinové bezpečnosti.
Razantně odmítáme návrh vládní TOP 09, spočívající ve výprodeji zbývajícího národního majetku. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navrhla dle e15.cz prodat státní pivovar Budějovický Budvar, což následně schválilo předsednictvo TOP 09 ve svém usnesení, v němž, prý v zájmu konsolidace veřejných financí, vyzývá k prodeji i dalšího státního majetku, který označují jako nepotřebný majetek a zbavení se vlastnických podílů v některých firmách.
Podle Pekarové Adamové stát nemá provozovat hotel, ani vařit pivo. „Není k tomu jediný racionální důvod,“ uvedla pro deník Právo. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová už dříve navrhovala privatizaci České pošty. Český stát drží majoritní podíly či zcela ovládá už jen desítky podniků. Budvar patří vedle ČEZ, Českých drah, České pošty či Lesů ČR mezi nejvýznamnější. Z nemovitostí patří státu například hotel Thermal v Karlových Varech. O jeho prodeji, stejně jako o prodeji Budvaru, se v minulosti opakovaně uvažovalo. Za hnutí SPD říkáme jasné NE jakýmkoliv snahám o řešení deficitních rozpočtů prostřednictvím rozprodeje státního majetku! Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová svými návrhy dala jasně najevo, jaké zájmy v Poslanecké sněmovně hájí, a že jí vůbec nejde o ekonomickou prosperitu České republiky.
Hnutí SPD odmítá rozprodej prosperujících státních podniků a firem. Všechny strategické podniky a veškeré nerostné bohatství naší republiky by mělo být ve vlastnictví státu. Připomeňme, jak naši občané nyní doplácí na to, že v minulosti stát prodal 30 procent elektrárenské společnosti ČEZ, kde akcionářům rostou zisky, a vláda neumí zajistit zastropování cen elektřiny pro běžné uživatele.