Petr Cvalín

https://www.facebook.com/petr.cvalin.58/
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.09.2015 16:17:01

Česko by se mělo obrátit na Evropský soudní dvůr s žalobou na Evropskou komisi

Česko by se mělo obrátit na Evropský soudní dvůr s žalobou na Evropskou komisi

Ministři vnitra členských zemí EU hlasovali v úterý (22 září) pro návrh rozdělit postupně dle oficiálních statistik 120 000 migrantů mezi unijní země.

Bohužel země visegrádské skupiny, kterou tvoří Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, už nezastávají jednotný postoj v rezolutním odmítání povinných kvót, neboť Polsko zradilo a nakonec hlasovalo pro přijetí nic neřešících povinných kvót. Oněch zmiňovaných kvót, které de facto ještě více destabilizují a to i o po ekonomické stránce státy, kterých se tyto povinné kvóty týkají.

Žel musíme konstatovat, že příčinu toho, že nejen Česko bylo přehlasováno, hledejme v Lisabonské smlouvě, která Českou republikou byla ratifikována v listopadu a v prosinci 2009 vešla v platnost. A proto si vzpomeňme, jak v roce 2009 české parlamentní politické strany s výjimkou KSČM Lisabonskou smlouvu více či méně podporovaly.

Pro zajímavost: V roce 2009, když se takzvaně na diplomatickém poli válčilo o podpis Lisabonské smlouvy, politička Zuzana Roithová natočila propagandistické video, ve kterém tvrdě obhajovala Lisabonskou smlouvu. Všechno, co se ve videu uvádí, je nejenom dnes zcela absurdní, ale ono je to přesně obráceně než to, co ve videu tehdy o Lisabonu a EU Roithová tvrdila. https://www.youtube.com/watch?t=74&v=XA3E_U7MxgI

Vedle Slovenska také Maďarsko zvažuje, že napadne u soudu systém přerozdělování uprchlíků podle povinných kvót . Není se čemu divit, vždyť do Maďarska dle statistik dorazí denně přes 1000 ekonomických migrantů, kteří chtějí za každou cenu pokračovat do Německa, které jim poskytne velmi výhodné sociální výhody. A proč mluvím o ekonomických migrantech? Protože pokud uprchlík cestuje z první bezpečné země takzvaně „za lepším“, to znamená i za lepšími a výhodnějšími sociálními dávkami, tak se z něj a to zcela právem stává migrant ekonomický.

Bylo by dobře, kdybychom neopomenuli, že Německo od počátku letošního roku přijalo více jak 300 tisíc žadatelů o azyl. Podle úřadů by moho letos jít až milión žadatelů, což nedávno uvedl list Die Welt.

Pro zajímavost: Na území Německa dle údajů žijí přes 4 miliony muslimů, kteří se soustřeďují
zejména ve velkých průmyslových centrech (Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Mnichov, Stuttgart a hlavně Berlín). A toto číslo bude každým dnem rapidně narůstat čím více bude do Německa proudit ekonomických migrantů, kterým je kancléřka Merkelová pozitivně nakloněná. A to i přes velkou nelibost svých občanů. Tamní situace zašla až tak daleko, že státní aparát začal uvolňovat obecní byty ve prospěch ekonomických migrantů (více zde o obyvatelce Nieheimu, která má ihned uvolnit byt, neboť ho potřebují pro „uprchlíky“). http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381631-uvolnete-byt-potrebujeme-ho-pro-uprchliky-naridila-radnice-obyvatelce-nieheimu.html

Když se podíváme na situaci v okolních státech, tak je jen otázkou času, kdy Česko zasáhne nezvladatelná imigrantská vlna. A i proto mám pochopení pro zpřísněné zákony, týkající se nelegálního vstupu na území Maďarska od 15. září 2015. Je nutné poznamenat, že Maďarsko je odpovědné za vnější hranice Schengenu a tím pádem zodpovídá i za vstup do prostoru EU. Zatím jediný premiér Viktor Orbán, na rozdíl od vysokých činitelů EU, s nemalým úspěchem čelí imigrační krizi a zároveň navrhuje logické plány, jak v budoucnu tuto vlnu zamezit.
A dnes se dozvídáme, že jižní hranici Maďarska bude střežit přes 4300 vojáků s tanky a obrněnými transportéry, což je další logický krok Maďarska k ochraně nejen svých obyvatel.

Žel musíme konstatovat k celkové situaci v Evropě, že premiér Sobotka a ostatní členové vlády nehodlají vstoupit do právního sporu s Bruselem tak jako Slovensko a s největší pravděpodobností i Maďarsko. Je evidentní, že premiér Sobotka je slabý předseda vlády, který nehodlá za Česko bojovat. A opět bohužel vidíme, že někteří vládní činitelé něco slíbí a v konečném důsledku dělají pravý opak. Jejich argument, že bez soudního sporu s Bruselem se otevírá cesta k dalšímu jednání s EU, je jen výmluva. Vždyť už se přesvědčili, že Evropská unie nejedná, ale tvrdě nařizuje!
Výstižněji a tvrději s k tomuto tématu vyjádřil předseda KSČM pan Vojtěch Filip, který rovnou mluví o zradě Bohuslava Sobotky.

Proč se vládní činitelé takto chovají a de facto se otočili k českému národu zády? Hlavní chybu spatřujme v tom, že si nechtějí rozhádat své členství v EU a to hlavně ministr financí Babiš, neboť nejvíce dotací z fondů EU čerpá jeho Agrofert. A to v řádech miliard korun. Bohužel pro někoho jsou zřejmě přednější finance, než-li stát a jeho občané.


Česká republika by měla přestat dělat, že nezvladatelná migrantská vlna, která začíná devastovat Evropu, se jí netýká. Vládní politici by už nadále neměli na slovo poslouchat Brusel, který nám jen tvrdě nařizuje ale začít tvrdě bránit zájmy republiky i její obyvatel. To znamená, že by se neměli podvolit povinným kvótám a Česko by se mělo neprodleně obrátit na Evropský soudní dvůr s žalobou na Evropskou komisi, jak navrhuje KSČM. Za každou cenu bránit národní zájmy, to by mělo být primárním úkolem vládních politiků.






Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama