Odborná porota složená z významných vědců z univerzit a Akademie věd ČR vybrala v pěti kategoriích celkem 7 nejlepších laureátů.
V kategorii Merkur, která se uděluje za práce a projekty z oblasti ekonomie a podnikání, udělila porota hned dvě ceny. Evžen Korec z Gymnázia ALTIS, Praha 10 ji získal za výzkum rovnice výpočtu roční procentní sazba nákladů (RPSN), kterou veřejnost zná např. u poplatků za spotřebitelské úvěry a Filip Vinš z Obchodní akademie Turnov za vývoj moderní aplikace PICKNOTE, která umožní vznik moderní a otevřené databáze studijních poznámek a textů.
Cenu FUTURA za praktické projekty, zlepšovací návrhy a vynálezy, technologie a inovace získala autorská dvojice Ondřej Zbytek a Ondřej Svoboda z pražského Gymnázia Opatov za návrh supravodivého setrvačníku. Cílem jejich práce bylo navrhnout zařízení, které je schopno ukládat a skladovat energii a nahradit tak dnes převládající baterie.
Za práce z oblasti výpočetní a komunikační techniky v kategorii Ingenium udělila porota hlavní cenu Arance Hruškové z Gymnázia Christiana Dopplera v Praze za výzkum řetězových zlomků kvadratických iracionalit.
Cenu v kategorii GENUS za práce z oblasti přírodních věd udělila porota Janu Hrabovskému z Gymnázia Josefa Ressela, Chrudim za výzkum chalkogenidového skla dopovaného ionty vzácných zemin metodou ochlazení taveniny a Robinu Kryštůfkovi z Gymnázia Na Vítězné pláni, Praha za výzkum v oblasti léků proti AIDS. Cenu SANITAS za výzkum v oblasti lidského zdraví získala Michaela Krákorová z Gymnázia Brno–Řečkovice za výzkum příčin vzniku nádorových onemocnění.
České hlavičky jsou projektem zaměřeným na podporu talentované mládeže - je zaměřen na středoškolskou mládež a žáky vyšších ročníků základní školy. V rámci soutěže se udělují ceny v pěti kategoriích, o jejichž vítězích rozhoduje odborná porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů. Podrobnosti o soutěži na www.ceskahlava.cz .