ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2015 8:58:14

Krajský program prevence kriminality je letos zaměřen na prevenci recidivy, bez

 Krajský program prevence kriminality je letos zaměřen na prevenci recidivy, bez

Krajský program prevence kriminality 2015 obsahuje čtyři programy, které se zaměřily na prevenci recidivy u osob s kriminální minulostí, bezpečnost ve virtuální komunikaci a odborné vzdělávání strážníků.

Program schválila Rada Středočeského kraje na svém zasedání 16. února 2015 s tím, že na jeho realizaci kraj požádá Ministerstvo vnitra o účelovou dotaci ve výši 712 tisíc korun.

Resocializační projekt s názvem Šance začít znovu má podpořit osoby s trestní minulostí v návratu do běžné společnosti. „Projekt nabízí těmto lidem komplex služeb zaměřených na jejich uplatnění na trhu práce. Má jim pomoci získat potřebné kompetence a dovednosti, aby tím u nich došlo ke snížení rizika recidivy a protiprávního jednání. Projekt zahrnuje i pomoc při řešení jejich zadluženosti. Právě zadluženost a obavy z exekucí jsou u recidivistů častým důvodem vyhýbání se legálnímu zaměstnání,“ okomentoval jeden ze čtyř projektů Miloš Petera (ČSSD). 

Druhý projekt se zaměřil na odborné profesní vzdělávání strážníků obecných a městských policií, na které jsou ve službě kladeny stále větší a větší nároky. Vedle teoretické znalosti právních předpisů je proto velmi důležitá komunikace, empatie, asertivita a další psychosociální dovednosti. Na odborných seminářích se naučí například jak řešit vypjaté situace v sociálně vyloučených lokalitách.

Další dva informačně vzdělávací projekty jsou cíleny na možná rizika virtuální komunikace. „V loňském roce jsme za pomoci dotace z Ministerstva vnitra zrealizovali 40 seminářů pro rodiče. Zajistili jsme vydání odborné publikace o bezpečnosti na internetu, která informovala nejen o rizicích, která internet přináší, ale i o možnostech, jak děti ochránit nebo už nastalé situace řešit,“ řekl hejtman Petera. Publikace totiž rodičům radí, co dělat v případě, že jsou jejich děti akutně ohroženy nebo již přímo do některé z forem počítačové kriminality vtaženy. „O semináře i o tuto publikaci byl loni veliký zájem, a tak jsme se rozhodli, že v tomto projektu budeme pokračovat i v roce 2015. Připravili jsme dalších 60 seminářů a zajistili společně s Krajským ředitelstvím policie Středočeského kraje druhé vydání publikace,“ dodal Petera.


Na tento úspěšný projekt navazuje nově e-learningové vzdělávání. Kraj chce v rámci projektu Asociace krajů - Kraje pro bezpečný internet vytvořit 17 monotematických online lekcí pro rodiče. Lekce mj. naučí jak lépe dohlížet nad online aktivitami dětí a podají informace o možnostech elektronické bezpečnosti a prevence kybernetické kriminality. „Nové monotematické lekce budou digitalizovány a zpřístupněny rodičovské veřejnosti nejen ve Středočeském kraji, ale i všech ostatních krajích ČR. Součástí projektu je i vytvoření soutěžního kvízu pro rodiče,“ dodal na Miloš Petera.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama