„Projekt pořádáme díky dotaci z ministerstva vnitra ve výši 190 000 Kč, kraj přispěl 66 000 korunami. Mám radost, že je o semináře velký zájem. Přihlásilo se 82 škol, vyhovět jsme bohužel zatím mohli jen necelé polovině. Chceme proto podat žádost na ministerstvo o dotaci i na rok 2015 a v seminářích pokračovat,“ uvedl středočeský hejtman Miloš Petera, který se semináře zúčastnil společně se svým náměstkem Markem Semerádem.
Projekt vznikl v roce 2013 v pracovní skupině prevence kriminality, která je poradním orgánem středočeského hejtmana. Prevenci kyberšikany, kybergroomingu, kyberstalkingu se věnují převážně jen školy pro své žáky, pro jejich rodiče se nic podobného nepořádalo.
„Jak jsme zjistili, nikdo se tomuto tématu nevěnuje v oblasti vzdělávání dospělých. Proto jsme prostřednictvím Vzdělávacího institutu Středočeského kraje připravili na podzim tři zkušební semináře na téma bezpečné komunikace na internetu pro rodiče školáků. A zájem byl obrovský,“ vysvětlil hejtman Miloš Petera.
Na seminářích se rodiče seznámí s riziky virtuální komunikace a naučí se bezpečně používat počítače a mobily. Poznatky jim pomohou předcházet tomu, aby se jejich děti staly oběťmi nebo pachateli trestné činnosti v souvislosti s používáním těchto technologií.
Účastníci dostávají speciální publikaci, která je také v elektronické podobě na webových stránkách kraje (http://www.kr-stredocesky.cz/web/socialni-oblast/prevence-kriminality).