Není v demokratické straně důležitá i opozice?
Je podle vás správné, že je ,,nové“ vedení ČSSD tak jednolité-všechno jsou to příznivci Hamáčka? Chápu, že chce mít u sebe lidi, kterým věří, ale není také důležitá opozice a pluralita názorů?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
13.04.2021 9:47:32 - Ing. Antonín Seďa
Souhlasím a jako spoluzakládající člen sociální demokracie, jsem od listopadu 1989 zažil mnohé. Jsem demokrat a vždy mi bylo proti srsti vyřizování si účtů ve straně. Dlouhodobý problém v sociální demokracie je ten, že jsou upřednostňována personální politika před programovou diskusí. A často se rozličná kandidáti schovávají za programové priority, přitom jim jde pouze o osobní prospěch. Na straně druhé je v každé demokratické straně běžné, že dochází na sjezdech k výěnám jejího vedení. Důvodem je skutečnost, že vedení strany mí zodpovědnost za výsledky voleb i za své angažmá ve vládě. Problémem je , zda členská základna pak vyžaduje naplnění této zodpovědnosti. Opoziční názory a názorová pluralita v sociální demokracii může nadále existuvat a jsem přesvědčen, že po říjnových volbách se bude muset nové stranické vedení zodpovídat členům strany. ČSSD postrádá sebereflexi a to v žádné demokratické politice není dobré. Tak jako se v současné české politice nenosí gentlemanství a přijetí osobní politické zodpovědnosti. Což je ovšem chybou veřejnosti, že to sama nevžaduje.