Chělo by to společný postup
Vážený pane senátore,v posledních dnech se na téma zahraniční politiky vyjadřuje hodně poslanců a např. v reakcích na stanoviska prezidenta Zemana, uveřejněná v PL, se jejich názory příliš neliší, např. pokud jde o hodnocení vlivu politiky USA na destabilizaci evropské i globální bezpečnosti. Přesto jsou jejich prohlášení navzájem izolovaná, jakoby si stále každý hrál "na svém písečku".Naše média toho využívají k vlastní interpretaci a tím i dalšímu názorovému tříštění společnosti. Není to v současné situaci zbytečný a nemístný luxus? Neměla by se tato stanoviska politiků sjednotit do nějakého jasného a otevřeného společného prohlášení obou parlamentů, které by veřejnosti ukázalo konečně pravdu o tom, kdo má největší podíl na rozvratu států severní Afriky a zemí středního východu? Dokud se budou skutečné příčiny této mezinárodní krize tutlat, dokud se nepojmenují viníci, není možné krizi efektivně čelit. Jaký na to máte názor?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
29.06.2015 21:50:45 - Jan Veleba
Děkuji za otázku, na kterou bohužel nemám uspokojivou odpověď. To co navrhujete není dost dobře realizovatelné. Do takového konceptu by určitě nešla ODS, ani TOP 09. Důvod v jejich případě je odpor k Rusku a Putinovi. Ale pozor, ani ANO by se nechovalo jinak. Vždyť Babiš cestu Miloše Zemana k uctění památky obětí 2. světové války do Moskvy zkritizoval a jeho europoslanec Telička, to je vyloženě jestřáb. A ČSSD? Vezměte si výroky jejich ministra zahraničí Zaorálka k Ukrajině atd. Takže rozhodující síly Dolní sněmovny a Senátu zkrátka dohromady nedáte.