MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.05.2016 10:39:32 - 1000sa

Proč jste zase v USA?

Jste členem české vlády a nikdo vás neplatí za to, že několikrát ročně jezdíte pro rozumy do USA, a opravdu trapné bylo, že jste dal cestě do USA přednost před jednáním o budoucí vládě po volbách!

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

20.05.2016 7:52:32 - MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

Pěkný den, jezdím si tam pro rozumy, jak zvýšit naši konkurenceschopnost a vědecký výkon, což je moje práce. Dále zastupuji premiéra, což je moje práce. A otvírám dveře našim podnikům, což je moje práce. Vláda vznikla bez problémů a o jste mě za tuto cestu opravdu neplatili.

Vicepremiér Bělobrádek ve Spojených státech jednal o vědě a výzkumu s poradcem prezidenta Obamy

Washington/Praha, 18.květtna 2016 – O možnostech spolupráce ve vědní oblasti jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek s ředitelem kanceláře Bílého domu pro vědu a technologie a zároveň poradcem prezidenta Baracka Obamy Johnem P. Holdrenem, v rámci své cesty po Spojených státech.

„Od svého nástupu do funkce vicepremiéra se prohlubování vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Spojenými státy na poli vědy a výzkumu intenzívně věnuji. Aktuálně jde o moji již čtvrtou misi a setkání s Johnem Holdrenem, který je nejvýše postaveným členem Obamovy administrativy v dané oblasti, považuji za symbolické vyvrcholení mého úsilí,“ řekl místopředseda vlády Bělobrádek.
Před jednáním s J. P. Holdrenem ještě Bělobrádek navštívil National Institutes of Health v Marylandu, špičkové vědeckovýzkumné pracoviště z oblasti ochrany zdraví, kde se setkal s vedením Centra pro mezinárodní výzkum.
O možnostech česko-americké spolupráce ve vědě a výzkumu Bělobrádek jedná také na několika amerických univerzitách. V pondělí zavítal na George Washington University a Georgetown University, v Kalifornii pak místopředseda vlády zamíří do startupového inkubátoru na Stanford University nebo do University of Berkeley.
Během svého pondělního programu se vicepremiér sešel také se Stephenem D. O´Reganem, který bude působit v pražské pobočce Office of Naval Research, výzkumné sekci amerického námořnictva.„Pro Američany jde o prestižní záležitost, protože pražská pobočka patří mezi šest zahraničních pracovišť Kanceláře námořního výzkumu,“ doplnil Bělobrádek. 
 

Bělobrádek po Spojených státech cestuje v rámci delegace českých poslanců z Hospodářského výboru Sněmovny vedené předsedou PSP ČR J. Hamáčkem. Součástí delegace je rovněž podnikatelská mise, a proto se vicepremiér setká s českými podnikateli působícími v kalifornském Silicon Valley, bude jednat se zástupci společnosti Apple v Cupertinu nebo navštíví továrnu Tesla ve Fremontu. Na programu cesty je také několik setkání se zástupci krajanských sdružení.  

Vicepremiér Bělobrádek v Silicon Valley: Podpora inovací je investicí do budoucnosti úspěšné ekonomiky

San Francisco/Praha, 19. května 2016 – V rámci třetího dne cesty po Spojených státech se místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek setkal s českými podnikateli působícími v kalifornském Silicon Valley, jednal se zástupci společnosti Apple v Cupertinu nebo navštívil prestižní americkou univerzitu ve Stanfordu. Bělobrádek je v USA s delegací poslanců Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny České republiky vedené předsedou Sněmovny J. Hamáčkem, se zástupci Hospodářské komory ČR a s podnikatelskou misí.

„Silicon Valley a společnosti, které tu podnikají, určují budoucí globální trendy v nejperspektivnějších oblastech průmyslu a technologií. Jasně dokazují, že budoucnost patří inovacím s vysokou přidanou hodnotou lidské myšlenky, a že podpora inovací je investicí do budoucího bohatství, do konkurenceschopné ekonomiky 21. století. A inovace vzejdou především z výzkumu a vývoje,“ řekl k jednáním místopředseda vlády Bělobrádek.

S delegací členů Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny ČR zavítal vicepremiér také na univerzitu ve Stanfordu, která patří mezi nejprestižnější vysoké školy na světě. Na Stanford University Bělobrádek navštívil i její inkubátor StartX.

V Kalifornii ještě místopředsedu vlády čeká prohlídka továrny společnosti Tesla vizionáře Elona Muska ve Fremontu a jednání na půdě univerzity v Berkeley (Center for Enterpreneurship and Technology). Potom se delegace přesune do Chicaga.

Reakce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na článek Mladé Fronty DNES „Bělobrádkovy milionové cesty do Ameriky“

Vicepremiér Bělobrádek zásadně odmítá nepravdy, které publikovala Mf DNES. Přitom reportérka deníku měla k dispozici odpovědi na její otázky, které však v textu nepoužila a navíc uvedla, že Pavel Bělobrádek neodpověděl.

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek byl od počátku svého funkčního období na pracovní cestě v USA třikrát, nyní je na čtvrté návštěvě. Přitom pouze jedna jeho cesta byla plánována v jeho gesci, ve dvou případech (včetě současné cesty) byl pouze jedním z členů delegace vedené někým jiným, v jednom případě pak zastupoval premiéra na summitu OSN.

O všech cestách úřad místopředsedy vlády informuje média a veřejnost. Všechny uskutečněné cesty se z pohledu finančních nákladů řídí platnými právními předpisy jakými je například Zákon o cestovních náhradách v platném znění pro dané období.

První cesta (New York, Washington) se uskutečnila 17. – 21. listopadu 2014, pan vicepremiér se zúčastnil coby součást delegace premiéra Sobotky. Hlavním cílem cesty bylo odhalení busty V. Havla v americkém Kongresu a další akce spojené s oslavami 25. výročí Sametové revoluce. Na programu vicepremiéra byla také návštěva University of Maryland, George Washington University, inovačního centra a dalších vědeckých institucí. Vicepremiér zde domlouval možnosti spolupráce s českými vědeckými institucemi.

Druhá cesta (New York) se uskutečnila 23. – 27. září 2015, cílem bylo vystoupení vicepremiéra Bělobrádka na významném summitu OSN o udržitelném rozvoji (v zastouoení předsedy vlády). Vicepremiér v New Yorku také otevřel technologické centrum MeoHub české firmy Meopta, navštívil City University of New York a jednal s evropským komisařem pro mezinárodní spolupráci a rozvoj Nevenem Mimicou. Pavel Bělobrádek se v rámci této pracovní cesty setkal také se stipendisty Fulbrightovy komise.

Třetí cesta (Miami, Orlando) se konala 19. – 24. března 2016, účelem cesty byl rozvoj vědeckotechnické spolupráce a posílení vztahů mezi českými a floridskými univerzitami, podpora obchodních vztahů a konzultace k budoucím postojům obou zemí ke Kubě. V rámci této návštěvy vicepremiér Bělobrádek jednal o možnostech spolupráce se zástupci floridských univerzit Florida International University, Nova Southeastern University a University of Central Florida. Součástí delegace byli zástupci MPO, MZV, Svazu průmyslu a dopravy ČR, akademické sféry, konkrétně předseda AV ČR J. Drahoš a rektor Masarykovy univerzity M. Bek a početná podnikatelská mise. Lidskoprávní tematiku vicepremiér řešil na set kání s osobnostmi kubánsko-americké komunity. Na programu byla také přednáška v Institutu Václava Havla na Florida International University. Místopředseda vlády se dále setkal s floridským ministrem obchodu Billem Johnsonem nebo guvernérem státu Florida Rickem Scottem a jednal se zástupci místních podnikatelských svazů a akcelerátorů, konkrétně s Enterprise Florida, Miami-Dade Beacon Council a Miami Venture Hive. Toto byla jediná samostatná cesta vicepremiéra do USA.

Čtvrtá - probíhající - cesta (Washington, Maryland, San Francisco, Chicago) se koná od 16. do 22. května 2016. Cestu pořádá Poslanecká sněmovna ČR a součástí delegace jsou členové Hospodářského výboru PSP ČR v čele s jeho předsedou I. Pilným (ANO) a dále školského výboru. Dalšími členy jsou místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, zástupci Hospodářské komory ČR a početná skupina podnikatelů, zástupců finančních institucí a univerzit. Důvodem účasti vicepremiéra Bělobrádka je podpora česko-amerických vztahů v oblasti vědy a výzkumu. Na programu vicepremiéra jsou jednání na několika amerických univerzitách (Stanford, Berkeley, George Washington Univ.) a špičkových vědeckovýzkumných centrech (př. National Institutes of Health v Marylandu).
 Vzhledem k účasti podnikatelů se Pavel Bělobrádek účastní také jednání se zástupci významných korporací, které jsou lídry v oblasti VVI, konkrétně jednání se zástupci fy Apple, navštíví továrnu Tesla. Vicepremiér bude jednat také s českými podnikateli působícími v Silicon Valley coby globálním centru výzkumu a inovací. Vrcholem cesty je pak jednání s hlavním vědeckým poradcem Obamovy administrativy a ředitelem kanceláře Bílého domu pro vědu a technologie Johnem P. Holdrenem ve Washingtonu.

Závěr: Titulní článek MF DNES má lživý už titulek, neboť vicepremiér Pavel Bělobrádek podnikl do USA pouze jednu samostanou cestu, což si mohla autorka snadno zjistit i sama. Dále text obsahuje zásadní nepravdy zejména co se týká údajných nákladů cest (například současnou cestu pořádá Sněmovna). Vzhledem k tomu, že text se zakládá na nepravdách a spekulacích, zato naprosto vynechává zásadní a známý fakt, že iniciátory nynější cesty do USA byli poslanci ANO, nelze se zbavit dojmu, že jde o účelový politický útok média vlastněného předsedou hnutí ANO 2011.