Jak sdělil náš magistrátní zdroj, smlouva je určena členům komise a kromě benefitů z ní vyplývá i řada povinností. Ty jsou samozřejmě placené. Jelikož má redakce příslušnou smlouvu k dispozici, můžeme konstatovat, že jejím předmětem je účast ve zmíněné Grantové komisi v oblasti kultury a umění v období od ledna 2019 do konce ledna 2022. Ostatní body víceméně popisují formální stránku věci, tedy postup, jakým o rozdělování magistrátních peněz rozhodovat. Povinností člena komise je podle smlouvy posoudit projekty přihlášené do grantového řízení a zdůvodnit své stanovisko.
Že nejde o charitativní činnost, dokládá III. bod příslušné smlouvy, kde se shrnují povinnosti. Ivo Mathé, který byl rektorem AMU a od 1. ledna 1992 do 1. dubna 1998 ředitelem veřejnoprávní České televize, tak například ví, že ho čeká řada jednání a sepisování formulářů.
„Objednatel se zavazuje uhradit členu Grantové komise 15 tisíc korun za každé společné hodnotící jednání Grantové komise v rámci 2. kola hodnocení grantového řízení za daný rok, dále částku 5 tisíc korun za účast na každém dalším společném jednání komise a částku 500 korun za zhodnocení každého projektu, který hodnotí v jemu svěřené oblasti na příslušném hodnotícím formuláři," stojí v úředních záznamech.
Smlouva o účasti v Grantové komisi a hodnocení grantových projektů v rámci grantového řízení hl. m. Prahy v oblasti kultury a umění v období od 1. 7. 2020 do 31.1.2022
Dodejme, že Ivo Mathé je v dotyčné komisi za odborníka na audiovizi a film. Smlouva má v příslušných kolonkách státní správy hodnotu 500 tisíc korun. Že nejde o nic neobvyklého, dokládá také smlouva Mathého grantové kolegyně, „odbornice za oblast ostatní", Veroniky Peimer Bednářové. Výše její smlouvy je 800 tisíc korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový