K dispozici přitom budou mít více datových sad než loni. Nově se totiž k iniciativě připojily Ministerstvo spravedlnosti a Sociologický ústav Akademie věd, respektive jeho Český sociálněvědní datový archiv, a Centrum pro výzkum veřejného mínění. Další datové sady nabídnou Nejvyšší kontrolní úřad, kde se hackathon i letos koná, Český telekomunikační úřad, Český statistický úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Český úřad zeměměřický a katastrální, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo financí.
„Věřím, že i letos dá hackathon vzniknout celé řadě zajímavých aplikací postavených na otevřených datech. Ta přispívají k transparentnosti a vyšší otevřenosti veřejné správy,“ naznačil svá očekávání od soutěže předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Český telekomunikační úřad se na přípravě hackathonu podílí. Stejně jako loni se zapojila také Vysoká škola ekonomická v Praze a Fond Otakara Motejla.
Týmům budou po celou dobu soutěže k dispozici mentoři, kteří pomohou s orientací v 63 datových sadách. Programátoři tak budou moci například využít přítomnosti mentora za Asociaci virtuální a rozšířené reality Jakuba Stejskala a vyzkoušet si tak práci s otevřenými daty pro užití v prostředí virtuální či rozšířené reality.
Všechny informace o hackathonu naleznou zájemci na webu www.hackujstat.cz nebo na sociálních sítích Facebook a Twitter pod hashtagem #hackujstat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva