S myšlenkou na obnovení tradice samostatné výstavy věnující se českému automobilovému průmyslu přišli odborníci Ústavu dopravních prostředků, kde je dlouhodobě otevřeno několik projektů konstrukce a bezpečnosti vozidel. Jejich zaměření spočívá ve zvýšení bezpečnosti dopravy a rozšíření osvěty v tomto oboru. „Jedná se o třetí ročník tematických výstav, kdy v rámci toho prvního jsme v roce 2014 představili České motocykly, ve druhém pak v loňském roce Český kabriolet a kupé v průběhu století,“ doplnila Ing. Petra Skolilová, marketingová manažerka Fakulty dopravní ČVUT v Praze.
K vidění budou například vozy Praga R1R, závodní Praga (Alfa, Picollo) z meziválečného období, dále pak Tatra monopost, Škoda MTX, Wikov, Walter a mnoho dalších. Bude zde prezentován i vztah vědy k automobilu, v neposlední řadě také projekty ČVUT, které mají za cíl zvýšení bezpečnosti, ekologičnosti a užitné hodnoty tohoto dopravního prostředku. Bude možné si i zajezdit na simulátoru vyvinutém týmem DSRG na fakultě. Výstava připomene doby slavné, ale zejména slibnou budoucnost. Kromě záměru seznámit studenty i širokou veřejnost s historií a vývojem v oblasti automobilového průmyslu, zde bude mít veřejnost příležitost bližších informací ke studiu na Fakultě dopravní ČVUT, a to formou exkurzí na specializovaná pracoviště.
Výstava bude přístupna od 9. do 11. června, vždy od 9.00 do 19.00 hodin. Vstupné je zdarma.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva