Více než 40% celkové alokace, tedy 46 milionů Kč, pak jde na přímou podporu sportovních klubů tělesně postižených sportovců. Významnou část tvoří i podpora reprezentace, a to ve výši 32 milionů korun. Žádosti musejí sportovní svazy a sportovní asociace zdravotně postižených sportovců podat do 30. listopadu 2018.
Rok 2018 ukázal, že sportovním klubům tělesně postižených sportovců velmi pomohla přímá dotace z ministerstva. I to bylo důvodem, proč je program Sport bez bariér podpořen i v roce 2019. Kromě navýšení prostředků na jednotlivé reprezentanty dle výkonnosti zvyšuje ministerstvo školství také podporu kolektivních sportů. Tam sice resort tolik nepřihlíží k aktuálním výsledkům, nicméně chce, aby u nás i v těchto sportech vznikala konkurenceschopná reprezentace. Vlajkovou lodí by tak pro rok 2019 měli být sledge hokejisté, jejichž mistrovství světa v Ostravě termínově přímo navazuje i na mistrovství světa v hokeji na Slovensku.
Na základě pravidelné diskuse se zástupci zdravotně postižených sportovců připravuje ministerstvo školství i další kroky ke zlepšení jejich podmínek, například výzvu, která umožní investiční nákup speciálního vybavení pro sport handicapovaných.
Hlavními sportovními událostmi zdravotně postižených budou v roce 2019 australské Global Games. Důležité budou rovněž kvalifikace, a to zejména pro účasti na Paralympiádě v roce 2020 či Deaflympiádě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva