Pracovníci krizového centra nabízejí svou pomoc přímo v KACPU (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině), k dispozici jsou i v rámci jiných institucí.
„Prožíváme velmi pohnuté období. Sledujeme zprávy, často nevěříme svým očím, přejeme si, aby to byl jenom zlý sen. Válka na Ukrajině zasáhla životy statisíců lidí, kteří se mnohdy ze dne na den museli sbalit a utéct do bezpečí. Jsme jejich situací hluboce zasažení, ale jen těžko se umíme plně vžít do jejich pocitů. Tito lidé, často maminky s malými dětmi, potřebují nejen materiální pomoc, ale i psychickou podporu. Proto jsme přispěli Krizovému centru Ostrava, které okamžitou psychosociální a terapeutickou pomoc poskytuje. A to dlouhodobě, nepřetržitě a samozřejmě bezplatně,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.
Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu zatím vyčlenil na pomoc Ukrajině 10 milionů korun. „Tyto peníze jsou využívány jak na činnost KACPU, tak i na humanitární pomoc. Kraj například nakoupil a na Ukrajinu dopravil elektrocentrály a další materiální pomoc, krajské nemocnice vyslaly zásobu zdravotnického materiálu, v minulém týdnu jsme do Užhorodu prostřednictvím Českého červeného kříže darovali pět sanitek. Jsem přesvědčený, že tím naše pomoc Ukrajině nekončí. Přál bych si ale, aby ji tamní lidé co nejdříve už nepotřebovali,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva