Rakušanová se podivuje, že na stavbu protipovodňové nádrže se nenašly peníze.
„Ani ve státní pokladně, ani z půjček, které Evropská investiční banka směrovala přímo na protipovodňová opatření. Ba ani, abychom se nechali inspirovat dnes tak oblíbeným sloganem levice, z dividend ČEZu ne," glosovala a připomněla, že u blízké řeky Moravy se poldry v době po katastrofálních povodních před třinácti lety postavily.
Ani peníze, ani zpracované projekty
V komentáři též kritizovala, že příslušné projekty nebyly ani rozpracovány pro případ, že by se peníze nakonec našly.
„Připravovat projektovou dokumentaci a vyjednávat o výkupech pozemků pro poldr se dalo i bez konkrétní perspektivy startu výstavby," uvedla.
Upozornila také, že až letos v březnu byl novelizován vodní zákon tak, aby umožnil odškodnění zemědělců, kteří v poldrech hospodaří.
„Kdyby poldr existoval už nyní, záplavám by sice možná nezabránil úplně, ale jejich dopad na obydlená území by zcela jistě zmírnil. Teď státní pokladně nezbude, než počítat s výdaji podstatně většího kalibru," uzavřela.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nep