Cena objektu je podle deníkem oslovených odborníků přímo závislá na výbavě objektu, kterou dosud měl možnost spatřit jen málo kdo. O objektu hejtman tvrdí, že jej staví z rodinných úspor. Ty by pak měly z převážné části tvořit podle Palase nadstandardní příjmy jeho manželky, která je zubařkou. To však deník zpochybňuje.
„V případě ordinace se třemi stomatology v menším městě by tedy průměrný obrat mohl dosáhnout zhruba šesti milionů korun ročně," uvedl podle deníku jeden z ekonomů pohybujících se v oboru.
Jak to tedy je?
Ekonom současně upozornil, že náklady v obdobných ordinacích se pohybují okolo šedesáti až sedmdesáti procent zmíněného obratu a samotný zisk tak tvoří teprve zbytek částky po odečtení nákladů.
Za hlavní problém MfD označuje hejtmanovu mlžení kolem finální částky zmíněné výstavby penzionu v Ludvíkově na Bruntálsku. Deník uzavírá, že zaslal Palasovi deset otázek, které by mohly pomoci problém rozkrýt, případně plně osvětlit. Hejtman však na ně zatím neodpověděl.
"Pan hejtman tady celý den nebyl a neměl čas na otázky odpovědět," sdělila na dotaz redakce mluvčí Krajského úřadu v Ostravě Šárka Vlčková. Dodala, že zatím neví, kdy se bude moci Palas k otázkám týkajících se ceny stavby, jejího vybavení a zdrojů, ze kterých si hejtmanova rodina našetřila, odpovědět.
Více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ova