Paroubkovi se v první řadě zdálo podezřelé, že průměrný plat ve firmě považované za "tygra" mezi bezpečnostními agenturami, dosahoval v roce 2008 jen necelých 18 tisíc korun. Bárta reagoval prostě - odkázal na data Českého statistického úřadu. Ta ukazují, že plat pracovníků ABL je vzhledem k ostatním bezpečnostním agenturám nadprůměrný.
Paroubek se pozastavil i nad průměrným ročním ziskem firmy, který byl až nápadně nízký. "Vít Bárta by měl veřejnosti jasně vysvětlit, jak tyto ekonomické výsledky korespondují s jeho majetkovými poměry. Pokud tedy není například jeho luxusní maserati vedeno jako služební vůz firmy ABL a odpisováno jako daňově uznatelný náklad spolu se stájí koní," řekl Paroubek serveru Týden.cz.
Na maserati mám, Paroubku
Bárta kontroval: Aby se ABL rychle rozvíjela, investoval prý většinu zisku zpět do firmy, do nákupu nových technologií a do vývoje know-how.
"Pokud se pan Paroubek domnívá, že mé příjmy jsou malé, tak je dobré i panu Paroubkovi zdůraznit, že jako jeden ze společníků firmy jsem si vyplácel plat a odměny, které jsem řádně zdanil. A za roky 2008 až 2010 byl můj příjem 30 milionů korun," vzkázal Bárta a ukázal kopie svých daňových přiznání.
Další dvě trestní oznámení
Kromě podezření z krácení daně, podal Paroubek na Bártu ještě dvě trestní oznámení - kvůli pomluvě a kvůli nezákonnému získávání údajů z policejních databází.
Pomluvy se měl Bárta dopustit, když řekl, že Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji je finančně vázáno na tamního "kmotra" a Paroubkova dobrého přítele Petra Bendu. Nezákonné získávání údajů měla Bártova ABL provádět při sledování vybraných politiků na Praze 11.
Čtěte:
Paroubka dráždí Bártovo Maserati
Paroubek: Je zde důvodné podezření, že Vít Bárta krátil daně
Plné znění trestního oznámení Jiřího Paroubka na Víta Bártu
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par