Blesk vládě radí: Vydírání doktorů neustupujte, známe důvody proč

26.01.2011 8:46 | Zprávy

Dnes má vláda jednat o tom, jak vyřešit hrozby skoro čtyř tisíc doktorů, kteří dali kvůli platům výpověď. Ode dneška by tak mělo být jasné, jak to bude od března vypadat v nemocnicích. Lékaři, kteří dali v rámci akce Děkujeme, odcházíme výpověď, totiž chtějí brát až trojnásobek průměrné mzdy.

Blesk vládě radí: Vydírání doktorů neustupujte, známe důvody proč

Jenže i přesto, že se budou muset některá nemocniční oddělení zavřít, Blesk ministrům doporučuje: Vyděračům neustupujte! Deník také uvedl pět hlavních důvodů, proč.

Za prvé: S vyděrači se nejedná. Kdo vydírání jednou zkusil a uspěl, může to totiž zopakovat i v budoucnu. I když vyděračská akce připravila doktory o věrohodnost, jejich případný úspěch by mohl inspirovat jiné.

Čtěte:

Za druhé: Jak by k tomu přišli ostatní lidé? „Mnoho z nich se musí kvůli škrtům začít uskromňovat. Přidat by zasloužili učitelé, zdravotní sestry, hasiči anebo policisté. Není proto důvod zvýhodňovat lékaře," varuje deník.

SLEDUJEME Exodus lékařů

Za třetí: Doktorů je moc. Reforma zdravotnictví tak jako tak uzavře některá oddělení, či nemocnice. Pokud by se teď doktorům zvedly platy a za čas by stejně museli odejít, jen by to stálo víc na odstupném.

Za čtvrté: Navíc, asi je už pozdě. Šéfové protestní akce nemohou už zaručit, že by vstřícnost vlády lékaře od odchodů odradila. Sám šéf lékařských odborů Martin Engel řekl, že vše už je tak rozběhnuté, že se to dá jen těžko zastavit.

Související:

Za páté: Hlas lidu, hlas boží. I když to neplatí vždy, je dobré znát pár čísel. „Přes 67 procent lidí si myslí, že doktoři neberou tak málo, aby museli dávat výpovědi. A jen 38,4 procenta je pro, aby vláda ustoupila," dodal Blesk.

Deník Blesk vydává společnost Ringier Axel Springer a denně si ho přečte podle dat Unie vydavatelů zhruba 1,426 miliónů čtenářů. 

Čtěte také:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…