Divné volby v Krupce. Politici řeší nepřizpůsobivé občany

08.05.2011 13:06 | Zprávy

Po nepovedeném reparátu podplacených voleb v Krupce na Teplicku vyvstává otázka, jak mají tamní politici naložit s problémovou částí Horní Maršov, která se v posledních letech proměnila v ghetto. Starosta Milan Puchar (ODS) připisuje vinu za tento vývoj především realitním kancelářím. Podle něho chce radnice vystěhovat nepřizpůsobivé občany za město do holobytů.

Divné volby v Krupce. Politici řeší nepřizpůsobivé občany

Mediální pozornost se na Krupku upřela loni v říjnu, kdy vyšlo najevo kupčení s hlasy v tamních komunálních volbách. Nepříjemný zájem obci vysloužil také dubnový pochod nacionalistické Dělnické strany sociální spravedlnosti, kde se místní poprali s policisty.


Problémy přinesly realitní čachry s levnými byty

Když bylo krupecké sídliště v 80. letech postaveno, byly tamní byty celkem příjemným místem k žití. Socialističtí stavitelé se při stavbě obešli bez papírových zdí, paneláky byly zateplené aměly nová okna. Ještě na přelomu století stálo sídliště v zájmu investorů.

Dnes se však sídliště nachází v kalamitním stavu. Zlom nastal, když tam realitní kanceláře začaly sestěhovávat Romy z okolních měst. Domy v této oblasti totiž patří k nejlevnějším v republice. Z obchodování s nimi si realitní kanceláře udělaly výhodný byznys. "Realitky toho umějí využít. Vyvinuly skoro průmyslový způsob stěhování, kdy koupily za levno domy s problémovými občany třeba v Kolíně, Mladé Boleslavi nebo v Praze, pak jim koupily nové bydlení tady a opravené byty se ziskem prodaly," vysvětluje Pavel Maleček ze sdružení Zdravá Krupka.

Zbytky původních obyvatel se zatím ze čtvrti stěhují a zanechávají tak v Maršově pouze občany bez jakýchkoli vazeb a sociálních návyků.


Napětí v Krupce roste


Na druhé straně silnice přitom žijí v podobném sídlišti zcea bezproblémoví lidé. Těm vesměs začíná situace kolem Maršova připadat neúnosná a spoluobčanům nemohou přijít na jméno. Mnoho z nich se v dubnu demonstrativně přidalo k dubnovému pochodu DSSS. "Jsme v situaci, kdy může lidem dojít trpělivost a začnou si zakládat občanské hlídky, nebo to celé zajde ještě mnohem dál," prohlásil starosta Puchar pro ČTK.
Ve hře je i vystěhování.


Pokud Pucharova ODS získá vliv i o volbách, budou zastupitelé připraveni ke krajnímu řešení. Po vzoru kontroverzního vsetínského řešení Jiřího Čunka vystěhují nepřizpůsobivé občany za město.

Čtěte také: 

Krupka zase volí, s hlasy se obchoduje i tentokrát 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

12:10 I komunisté se slitovali, Pavel ne. Prezident odmítl pustit důchodce

Gesto humanity, které by navázalo na předcházející prezidenty. Těmito slovy nabádal spolek Šalamoun …