Při vyšetřování korupce navíc mohou například nasadit odposlechy. "Zvláštní tým čítá několik elitních detektivů. Pracuje velmi dobře," řekl MF Dnes mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek. "Mohu potvrdit, že přes složitost věci se nám daří opatřovat důležité podklady, na čemž má zásluhu i dobrá spolupráce s rakouskými kolegy v rámci společného vyšetřovacího týmu," přidal se i vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula.
Sledujeme Kauzu Pandur
Tým bude kromě jiného také vyslýchat hlavní aktéry kauzy, tedy exnáměstka tehdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové Martina Bartáka a lobbistu Marka Dalíka, blízkého přítele expremiéra Mirka Topolánka. Právě Dalík si měl říct o úplatek 18 milionů eur.
"Řekl nám, že pokud máme zájem o pokračování projektu, bylo by nutné zaplatit třikrát šest milionů eur," měl o Dalíkovi policistům říci manažer zbrojovky Steyr, která zakázku získala, Stephan Szücs.
"Rozhodně jsem po nikom žádné peníze nepožadoval," popřel Právu informace Marek Dalík a postěžoval si, že se informace dostala do médií. Potrvrdil ale, že se zúčastnil dvou neformálních schůzek s dodavateli Pandurů, s nimiž se předem neznal.
Problém by mohla mít i zbrojovka a její americký majitel General Dynamics. V případě, že korupci nenahlásila. Podle MF Dnes ovšem své domovské úřady o korupčním chování českých vyjednavačů informovala. "K jednotlivým případům se nemůžeme vyjadřovat, ale samozřejmě předáváme věrohodná tvrzení o korupčním chování příslušným úřadům ve Spojených státech," potvrdil deníku mluvčí americké ambasády v Praze Paul Oglesby.
Čtěte:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par