Policie vyšetřuje předražené tendry pro vnitro. Možná se kradlo

11.07.2011 21:07 | Zprávy

Další předražené zakázky pro ministerstvo vnitra, to nyní vyšetřuje policie. Tentokrát jde o tendry na rekonstrukci hotelu Vltava, vybavení interiéru lovecké chaty Na Tokáni a dodávky kuchyňky do sídla ministerstva.

Policie vyšetřuje předražené tendry pro vnitro. Možná se kradlo

Policie vyšetřuje rozkrádání majetku Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra (ZSMV) až nyní, po půl roce. Zaměřila se na předražené zakázky několika rekreačních zařízení, jejichž správcem je právě ZSMV. Spravovaný majetek vyjde až na miliardy korun.

"Znalecké posudky potvrdily předražení dodávek někdy až trojnásobně oproti obvyklým cenám," sdělil pro server iHNED.cz ředitel ZSMV Tomáš Homola. Rozkrádání se zjistilo letos v lednu v auditu, který si nechalo ministerstvo udělat. Zjistilo se například, že úředníci oslovovali stále stejné firmy. A většinu vlastnil jediný člověk, Vladimír Kubeš z Chotěboře.

Vše spojuje jeden podnikatel

"Z předložené dokumentace není zřejmý důvod oslovení právě těchto tří společností. Ani jedna z nich nemá například webové stránky. Všechny tři jsou propojeny s osobou Vladimíra Kubeše," vyjádřili se auditoři konkrétně k dodávce interiéru Lovecké chaty Na Tokáni, který vyšel na dva miliony korun.

Podobně na tom byla i rekonstrukce hotelu Vltava, která stále 28 milionů korun. Jako třetí podezřelou zakázku vyšetřuje policie dodávku kuchyně v úřadu ZSMV. "Celková škoda přesáhla 8,2 milionu korun," tvrdí Homola. Ten nastoupil na ministerstvo po skandálech, které provázely minulé vedení.

Čtěte více:

Forenzní audit organizací Ministerstva vnitra

John: Zakázky na vnitru byly netransparentní. S tím je teď konec

John na vnitru šťouchnul do korupčního hnízda

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…