Podle odborníka z pražské Vysoké školy ekonomické Karla Müllera to je ale zcela normální. „Spojené státy jsou země, kde je lobbing regulován zákon," vysvětloval v Událostech, komentářích na ČT. „On je placený za to, aby zastupoval zájmy svého státu," hájil krok Eisena.
Müller také podotkl, že se domnívá, že se zpráva pro ministerstvo zdravotnictví stejně jmenovala „Lobbující ambasáda", což by mělo dokládat, jak normální pro Spojené státy lobbing je.
Související: Americký velvyslanec lobboval proti úsporám v českém zdravotnictví
„Pro občany České republiky je důležité, jestli tato forma ovlivňování je v zájmu České republiky," akorát zdůraznil Müller. Pojem lobbování ale v Česku naráží na příliš negativní vnímání, které je nezasloužené.
Poslanci zákon, který Eisenovi vadí, schválili v červnu, bezprostředně poté přišel na ministerstvo zdravotnictví nesouhlasný dopis. "Vyjádřil určité obavy z osudu firem na našem trhu. My jsme mu na jeho dopis odpověděli, že jsme si té věci vědomi, ale že postupujeme podle nejlepších zájmů České republiky," hájí svůj zákon Leoš Heger.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan