Nečas: Dnes nehrozí invaze "spojeneckých" vojsk, ale extremismu

21.08.2011 12:27 | Zprávy

Dnešní hrozbu nepředstavuje invaze "spojeneckých" vojsk, ale "invaze" projevů radikalismu, nesnášenlivosti a extremismu. To v tiskovém prohlášení uvedl v neděli premiér Petr Nečas. Připomněl 43 let od událostí, které lidem vzaly naději na změnu tehdejšího totalitního režimu – invazi armád Varšavské smlouvy 21. srpna 1968.

Nečas: Dnes nehrozí invaze "spojeneckých" vojsk, ale extremismu

„Dnes už nehrozí invaze 'spojeneckých' vojsk, ale invaze projevů radikalismu, nesnášenlivosti a extremismu, jak jsme svědky v řadě zemí. Tento extremismus různého zabarvení může kdykoli, dnes i v blízké budoucnosti, ohrožovat svobodu a demokracii," napsal Nečas.

GALERIE21. srpen u Rozhlasu


Pravicový extremismus u nás i v Evropě 

S problémem politického extremismu se dnes potýká i sama Nečasova vláda, právě z něj je totiž viněn kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora, jehož působení v úřadu vyvolalo nejnovější roztržku v Nečasově vládní koalici. Zejména ale pravicový extremismus nedávno šokoval Evropu v souvislosti s teroristickým útokem v Norsku.


Armády pěti států východního bloku překročily před 43 lety československé hranice těsně před půlnocí 20. srpna 1968 a bez vědomí tehdejších státních orgánů vpadly na území státu. V prvním sledu vstoupilo na území ČSSR zhruba 100.000 vojáků, 2300 tanků a 700 letadel. Postupně se okupační vojsko rozrostlo až na 750.000 vojáků. Během tragických událostí, které zastavily společenskou reformu v zemi, umírali i lidé.

Související:


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru 
ZDE

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi, braňte si hotovost, vyzývá Švihlíková. Světová ekonomika se mění

20:40 Češi, braňte si hotovost, vyzývá Švihlíková. Světová ekonomika se mění

Ilona Švihlíková, známá česká ekonomka, vyhlíží ve světové ekonomice velkou věc. Nástroj, s nímž lze…