Podle něj jsou totiž na Šluknovsku také jednotliví jedinci zahnaní do kouta a mají pocit, že už neplatí jim známé hodnoty. „Je to záležitost sociální psychologie," připouští na jedné straně Höschl. „Psychiatrie k tomu má ale také co říct, třeba proto, že jedinci jednají pod tlakem," vysvětluje.
Související: Kocáb ví, jak na Romy. Sepsal petici pro vládu
Tento psychiatr a bývalý děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy má podobně jako někteří politici za to, že původem sporů na severu Čech je nedostatek pracovních míst. To pak vede k frustraci. „Můžete sedět v hospodě a mlátit do stolu, ale podpora je nedostatečná, nudíte se..." vypočítává Höschl, jak taková frustrace propukne.
SLEDUJEME téma Romové
Pak podle něj stačí jedna psychopatická osobnost či osobnost v negativním smyslu charismatická. Z ní vznikne vůdce davu, naráží psychiatr i na jiného „vůdce" v minulosti. Napadá ho například řešení v rámci horizontální mobility, kam může spadat i přestěhování některých jedinců. Tím by se prostředí „rozmělnilo". V České republice to ale prý možné není, už jen proto, že na Šluknovsku se jedná o sociálně slabší lidi, kteří na přestěhování nemají peníze.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan