Podle Drábka je totiž pro člověka důležité, aby nevypadl z pracovního režimu, kdy ráno vstane a jde do práce, večer se z ní zase vrací. Proto prosazuje podle některých krátký termín dvou měsíců. Kdo po této době nebude zaměstnaný a zároveň nepůjde na veřejně prospěšné práce, nedostane sociální dávku.
Související: Drábek jede na Šluknovsko. Setká se se starosty
„Já to nevnímám jako represi, ta represe nastupuje až jako poslední prvek," upozornil v rozhovoru pro ČT. Podle něj je hlavní motivace, aby si dotyčný práci sehnal. Represe je až na posledním místě, musí být ale zase vyvážená a důsledná. Podle jeho slov tento návrh podporují i starostové ze Šluknovska.
V takové práci Drábek vidí i jisté zapojení dotyčných lidí do společnosti. Na dotaz moderátorky, zdali by on, kdyby přišel o práci, vzal také smeták do ruky a šel na ulici pracovat, odpověděl, že naprosto jednoznačně ano. Je pro něj prý normální, i když si například člověk vyjde ven zamést chodník před domem, tak proč by to nezametal takto pro veřejnost. „Vrátí tím peníze společnosti, která je do nich dává," zdůvodnil.
Související:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan