Kvůli tomu státní kasa přijde o 130 miliard korun, tolik by totiž podle propočtů měl hazard „vydělat" ročně.
V loterijním zákoně, který je někdy spojován s cenzurou na internetu, jde podle jeho slov i o ochranu českého trhu. On sám si dokáže představit, že by byl hazard v rámci jedné obce vytěsněn do konkrétní lokality, ulice či čtvrti.
Související: Obavy v Plzni. "Individua" z heren dělají nájezdy na obchody
Vytěsnit ho úplně podle něj ale není smysluplné. „Je lepší ho regulovat než zakázat," dodal. V době internetu by se prý stejně jen těžko zakazoval a lidé by si cestu našli.
Co se týče boje proti korupci, Farský házel vinu na Věci veřejné. Ty se prý zavázaly, že budou hlavním bojovníkem proti ní, stejně tak legislativní změny závisí na jednotlivých ministerstvech a ne poslancích, obhajoval se. „Sám jsem si říkal, jestli po roce vlády by nebylo dobře, kdyby přestali mluvit, ale činit," kritizoval Farský, že se zatím jen „pokulhává" v pozměňovacích návrzích zákona o veřejných zakázkách, místo aby už byl schválený.
Související: Farský (TOP 09): Reakce na oblíbené mýty ohledně novely loterijního zákona
Na dotaz, podle kterého by měl být tvůrce loterijního zákona podplacený a nebo hloupý, odpověděl, že podplacený rozhodně není, on sám prý patří mezi propagátory průhledných veřejných zakázek. „Z toho mi ale vychází, že jsem hloupý, což trochu nahrává mým oponentům," dodal Farský.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan