Stravenky využívá sedmdesát procent zaměstnanců. „Pokud je zrušíme, lidé přijdou o jistý benefit," stál si za svém Babák. Jenže jakou má zachování stravenek logiku, když zaměstnanci přijdou o daňový bonus 250 Kč a ve finále budou platit všichni víc? „O peníze přijdou pouze lidé, kteří stravenky nepoužívají. A 70 procent lidí je chce," argumentoval Babák.
Langšádlová dodává, že stravenky přinášejí nerovnováhu mezi zaměstnanci. „ Je zde 30 procent zaměstnanců, kteří stravenky nepoužívají a nemají na výběr." Navíc upozorňuje, že stravenky se přeci vůbec nemají rušit. „Zaměstnanci budou muset stravenky pouze danit."
Navýšení základní slevy na poplatníka nepřipadá v úvahu
Nabízí se ještě jedno řešení. Tím je zvýšení základní slevy na poplatníka. „V žádném případě," rezolutně odmítl Babák, „Navýšení slevy na poplatníka není vůbec cílené na nízkopříjmové poplatníky."
Takže jak to se stravenkami nakonec dopadne? „Já věřím, že dojdeme ke shodě, která bude v zájmu státu i daňového poplatníka," odpovídá šalamounsky Langšádlová. Babák je přesvědčen, že stravenky zůstanou.
Čtěte více:
VV: Stravenky za každou cenu, i kdybychom měli platit vyšší daně
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: aš