Úspěchu se Paroubkův "lev" může dostat pouze skrze koalice s živými a fungujícími stranami současnosti, popř. přes výrazné osobnosti. "Pro člověka, jako je Jiří Paroubek, by to například znamenalo přestat nadbíhat elitám a vkusu většinové společnosti, jež ho stejně nikdy nepřijme, a postavit se nalevo od ČSSD," píše Pečinka. "V této konstelaci pak udělat jedním z lídrů komunistu typu Grebeníčka a v této pekelné koalici se snažit urvat komunistům několik procent."
Paroubkovi je tento možný scénář blízký, už dříve totiž hovořil o francouzském exprezidentu Miterrandovi, který zlikvidoval komunisty tím, že je vtáhl do vládní odpovědnosti. "Paroubek je navíc jediný člověk mimo KSČM, jenž je schopen mluvit jazykem jejích voličů a úspěšně je oslovovat. Otázkou je, jestli je ochoten odhodit zábrany a jít do toho," poznamenává Pečinka.
SLEDUJEME téma Paroubkova nová strana
Syndrom opuštěného dítěte světských
I taková cesta je ovšem podle komentátora limitována. A to Paroubkem samotným. Ten totiž prý od mládí trpí "syndromem opuštěného dítěte", co bojuje proti všem. "Někteří paroubkologové tvrdí, že jeho menšinový syndrom vychází z negativního přijímání kultury světských, kam expremiér bytostně patří." Ta se podle Pečinky projevuje zejména "sklonem k okázalému bohatství, autoritářskému způsobu vystupování, primitivní demonstrací síly nebo superpragmatismem bez hranic".
Politika "dělej, co chci, nebo tě vyhodím" ale dlouhodobě nefunguje. "Právě to budou hlavní limity, na něž Levice 21. století dříve nebo později narazí," konstatuje Pečinka.
Čtěte:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par