Podle premiéra Petra Nečase by vláda měla Romana z dozorčí rady ČEZ odvolat, pokud se informace potvrdí. „Tyto informace však bude nutné prověřit. Nelze nikoho odvolávat jen na základě novinových článků a dokumentů, u kterých není jasné, zda jsou pravdivé, nebo falza," dodal předseda vlády.
Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky Martin Roman, pokud se potvrdí možný střet zájmů, nemůže v dozorčí radě zůstat. Sobotka však přiznává, že když v letech 2002 až 2003 vláda, v níž byl ministrem financí, prodala plzeňskou Škodovku firmě Appian, na to, kdo je skutečným vlastníkem, příliš nehleděla.
Sobotka: Škodovku jsme prodali dobře
Oficiálními vlastníky byli američtí investoři, nakonec se však ukázalo, že za firmou Appian stojí skupina Čechů. „Cílem bylo najít vlastníky, kteří zajistí rozvoj společnosti, což se většinou podařilo," uvedl předseda ČSSD k době, kdy se vláda pokoušela zachraňovat několik velkých českých firem a mezi nimi i Škodu Plzeň.
Přečtěte si vše na téma Martin Roman
Odhalení deníku. Roman nepřímo vlastnil plzeňskou škodovku
ČEZ politické strany nikdy nesponzoroval, dušuje se Roman
ČEZ sponzoruje strany. Jen TOP 09 se mu ubránila, hřímá kníže
Kromě vlády samotné se případem konfliktů zájmů Martina Romana zabývá opět i policie. Ministr financí Miroslav Kalousek se přitom má také v úmyslu obrátit na generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše, aby firma podnikla interní šetření. Celá situace přitom může znejistit zahraniční investory ČEZ, kteří drží 22 procent akcií firmy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pal