Máte moc. Ale ještě uvidíte, pohrozila KSČM vládě

03.11.2011 19:28 | Zprávy

Vládní koalice sloučila projednávání všech reformních zákonů, které vrátil Senát a sloučili rozpravu k různým zákonům - daňovým, důchodovým a zdravotním. Zkrátí se tím možnosti projednávání pro opoziční poslance, kteří měli původně možnost vystupovat dvakrát po deseti minutách u jednoho zákona.

Máte moc. Ale ještě uvidíte, pohrozila KSČM vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec KSČM Pavel Kováčik

V tuto chvíli tak může opoziční poslanec vystoupit pouze dvakrát po deseti minutách ke všem zákonům vráceným senátem, protože se všechny smíchaly dohromady jako „bramborový salát", podle výroků nejmenované opoziční poslankyně.

Arogance, která nezná obdoby, hřímá opozice

Nejdříve se projednával zákon o zdravotnických službách, pak se plynule přešlo k nemocenskému pojištění, aby následně sněmovna jednala o hmotné nouzi a o příspěvku na zaměstnanost. Přítomni byli i senátoři, kteří byli připraveni své stanovisko obhajovat. Neměli možnost.

Více zde:
Vláda našla bič na obstrukce. Bolševický postup, křičí ČSSD

Premiér Petr Nečas (ODS) pak vyzval sněmovnu, aby zákony schválila ve sněmovním znění, a nikoli v senátním. Ignoroval tak práci senátu, který objevil u některých zákonů dokonce právní chyby v textu.

Už před jednáním o těchto bodech tušil tot jednání koalice i předseda komunistického klubu Pavel Kováčik, který řekl ParlamentnímListům.cz: „Oni samozřejmě mají moc a udělají to, oni to neslučitelné klidně sloučí".

SLEDUJEME téma stavební spoření

Na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda se koalice neobává reakce lidí na tvrdé až arogantní jednání, které lze předpokládat, se Kováčik jenom usmál. „Však uvidíte". Krátce nato koalice odhlasovala sloučení rozpravy k zákonům zákonů, aby znemožnila opozici natáhnout čas nutný ke schválení zákonů.

Sněmovní maraton a ospalí poslanci. Mají plné zuby Ratha i Kalouska

Proč opozice natahuje čas?

Podle opozičních poslanců bylo toto protahování nutným krokem, aby reformní zákony nebyly schváleny do 1. ledna 2012. Tím by litera zákona nemohla být naplněna, protože by nedošlo k naplnění účinnosti a vláda by musela tento zákon předložit znovu. Penzijní reofrma, zvýšené poplatky u lékaře, zvýšené DPH, zákoník práce podporující více zaměstnavatele než zaměstnance, by tak byly odloženy o rok, „a kdo ví, co se za rok může stát", říká ParlamentnímListům.cz Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

20:40 Angelika Bazalová: Odskáče si to někdo? Fauci dostal milost. Jsou tu ale další jména

Svůj poslední den ve funkci Joe Biden naplnil mimo jiné i udělováním milostí. Například Anthonymu Fa…