Šéf Motola odešel z dozorčí rady DPP i energetiky

21.02.2012 17:05 | Zprávy

Ředitel pražské motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD) po odchodu z postu předsedy dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) rezignoval i na svou funkci člena dozorčí rady ve společnosti Pražská energetika Holding, která většinově ovládá Pražskou energetiku (PRE). Informuje o tom na svých internetových stránkách týdeník Euro.

Šéf Motola odešel z dozorčí rady DPP i energetiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: FN Motol

"Věděl jsem, že budu odvolán a nechtěl jsem na to čekat," sdělil Euro.cz Ludvík, jehož rezignaci dnes projednala městská rada. Na jeho místo by měla nastoupit pražská zastupitelka Věra Šturmová (TOP 09).

Ludvík podle Eura podotkl, že současné pravicové vedení města si nepřeje, aby opozice zaujímala významná místa ve vedení městských podniků a měla nad nimi kontrolu. Po mnoha letech podle něj nemá také většinu v kontrolním výboru zastupitelstva. "Přitom to tak vždycky bylo," uvedl Ludvík.

Z čela dozorčí rady DPP Ludvík odešel v polovině prosince loňského roku. Nahradila ho ekonomka pražského magistrátu Zdena Javornická, Ludvík zůstal řadovým členem.

Personální změny, které nastaly po vzniku nové pražské koalice ODS a TOP 09 na konci listopadu, se v předchozích měsících dotkly i dalších opozičních zastupitelů.

Proti Ludvíkovu tvrzení se ostře pražský primátor Bohuslav Svoboda.

"Důrazně se ohrazuji proti tvrzení pana Ludvíka ohledně většiny opozice v kontrolním výboru, což mělo být podle něj roky zvykem. Odhlédnu-li od faktu, že nejde o žádný obecný zvyk, neboť ani v kontrolním výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky opozice nedisponuje většinou (ze 14 křesel patří ČSSD a KSČM celkem 6), nejde ani o vůbec žádnou tradici v podmínkách hl. m. Prahy. Například v letech 2002 až 2006, kdy v Radě hl. m. Prahy byly zastoupeny strany ODS a ČSSD, zbývající strany disponovaly v kontrolním výboru jen 7 křesly z celkových 15. Dále například, v letech 2006 až 2010, kdy v Radě hl. m. Prahy byly zastoupeny strany ODS, SZ a SNK-ED, zbývající strany disponovaly v kontrolním výboru jen 4 křesly z celkových 9. Musím tedy konstatovat, že nerozumím, o jakých 9 letech zvyku pan Ludvík hovoří.

Co se týče kontroly opozice v představenstvech městských podniků, není mi známo, že by se v době vlády ODS – ČSSD v letech 2010 až 2011 účastnila TOP09 práce v představenstvu libovolné městské firmy. Pokud se nemýlím, TOP09 byla v tomto časovém období účastna pouze v dozorčí radě Dopravního podniku,“ uvedl Svoboda.


 


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: aš, čtk

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

13:16 Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

Česko si připomíná rok od střelby na Filozofické fakultě UK v Praze, kde vrah David Kozák zastřelil …