Církev nemá nárok na nic. Fackuje nás Vatikán, zuří zpěvák Ledecký

04.09.2012 8:56 | Zprávy

Církev představuje politicko-ekonomický spolek, který nemá na restituce absolutně žádný nárok. Myslí si to alespoň zpěvák a hudební skladatel Janek Ledecký, který se opakovaně vymezuje proti chystanému vyrovnání mezi státem a církví. Katolická církev podle jeho názoru ztrácí kredit už devět století.

Církev nemá nárok na nic. Fackuje nás Vatikán, zuří zpěvák Ledecký
Foto: Hans Štembera
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Janek Ledecký se velmi důrazně staví proti tomu, aby církev dostala od českého státu nějaký majetek. Ten totiž původně nabyla po bitvě na Bílé hoře po šlechticích, kteří představovali tehdejší elitu národa a byli popraveni. V rozhovoru pro Deník.cz však také prohlásil, že politici zřejmě vidí situaci jinak a církevní restituce pravděpodobně schválí.

Smutný Jan Hus

„Naplní se tak moje nejhorší obavy, které budou završeny vztyčením Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, aby na něj dobře viděl Jan Hus a aby jeho stín dopadal na chodník s 27 kříži k uctění elity českého národa, která tu byla mučena a popravena. To vnímám jako facku Vatikánu každému z nás. A my ještě nastavujeme druhou!" rozčiluje se autor muzikálu Galileo.

Ledecký je vystudovaný právník se zájmem o historii a právě jeho záliba ho přivedla k napsání muzikálu Galileo, ve kterém se snažil vypořádat s jistou nechutí vůči římskokatolické církvi. Z čeho plyne? Např. z toho, že papež, který byl členem Hitlerjugend, odmítl hlasovat pro omluvu významnému astronomovi a fyzikovi Galileo Galileovi, kterého církev v 17. století soudila jako kacíře. Když s návrhem na omluvu přišel ještě Jan Pavel II. coby papež, tak se kardinál Ratzinger a dnešní papež Benedikt XVI postavil proti. A v Česku se dnes rozhoduje o tom, že organizace vedená tímto mužem získá obrovské majetky.

Katolická církev ztrácí kredit už 9 století

Za zvláštní považuje Ledecký i to, že majetek nezíská jen církev katolická, ale i církve ostatní, které toho v minulosti vlastnily velmi málo. Podle jeho názoru jde o jakousi úlitbu menším církvím ze strany katolíků, kteří získávali majetek ve velkém od 12. století. Už někdy v této době se vytratil její duchovní rozměr. Mimo to, absolutně tragická vystoupení předvádí církev podle Ledeckého i dnes.

„To, co předvedl kardinál Duka na pohřbu prezidenta Václava Havla, to pro mne byly nechutné orgie, jako by šlo o pohřeb nějakého arcibiskupa. Opravdu mě to štve," uzavírá hudebník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zajíčková (ODS): Naše školství stojí na rozcestí

Máte svatou pravdu v tom, že na tom naše školství není dobře, ale uvědomujete si, že jste už víc jak 3 roky u moci a pak vlastně jen konstatujete, že je školství na rozcestí? Nemyslíte, že jste pro školství, o kterém jste před volbami tvrdili, jak bude vaší vlajkovou lodí, udělali žalostně málo? Pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dojde ocel? Temný scénář pro průmysl v Evropě. Pokud padne Pokrovsk, bude zle

11:15 Dojde ocel? Temný scénář pro průmysl v Evropě. Pokud padne Pokrovsk, bude zle

Polský vojenský analytik Konrad Muzyka zhodnotil boje u ukrajinského města Pokrovsk. Přičemž v Pokro…