Podle Vostatka je současná podoba ekonomický nesmysl. Řešení spatřuje v existenci dvou pilířů spravovaných státem. „Když to bude dělat stát, tak náklady budou nula,“ řekl. Z jednoho budou dostávat všichni stejně a z druhého takovou částku, která bude odpovídat výši vkladů.
Za reformou stojí lobbisté
Vostatek tvrdí, že za současnou reformou stojí penzijní lobby, především Asociace penzijních fondů, která je provázaná s finančními skupinami. „To se nedělá, aby si lobbisti dělali důchodovou reformu,“ zlobí se. Proto podporuje plány sociálních demokratů, kteří hovoří o tom, že po volbách druhý pilíř zruší.
„Zrušit se dá vždycky všechno. Na dobrou reformu je vždycky dost času,“ odmítá slova koaličních politiků, kteří tvrdí, že je třeba provést reformu co nejdříve. „Bídná penze lidi nečeká, to je spekulace, kterou si vláda objednala od jednoho ekonoma,“ prohlásil a posléze upřesnil, že jde o Ondřeje Schneidera. Uvažovat ve třiceti o spoření na důchod je podle Vostatka předčasné. Nepříznivý demografický vývoj prý k nedostatku peněz na důchody nepovede.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze