Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality se podle něj v poslední době činí a nechává se plácat po ramenou za to, jak se nezastaví před politicky citlivými kauzami. V aplausu však zaniká, že řada těchto případů nemá nic společného s korupcí nebo rozkrádáním.
Policie se tváří, že smí přezkoumat každé rozhodnutí vlády a ministra a na základě odlišného názoru příslušného politika kriminalizovat. „Pokud tomu dnes někdo tleská, měl by si uvědomit, že policejní dohled brzy znemožní demokratickou politiku jako takovou a je fakticky přechodem ke státu, kde namísto volených orgánů rozhoduje policie,“ varuje exministr.
Přesně takovým případem je i prý i jeho obvinění. Když se opozici nepodařilo prosadit názor, že záchranářské vrtulníky by měl mít pod palcem výhradně stát, zavolala si na pomoc kriminalisty. Následně Julínek předkládá argumenty pro zvolené řešení a polemizuje s argumenty, které by prý byly často úsměvné, kdyby na jejich základě nedocházelo ke kriminalizaci.
Nezbývá mu prý než doufat, že státní zastupitelství nebo soud zasáhnou a argumenty levicové opozice, přeformulované do trestněprávních paragrafů, smete ze stolu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav