Podle Špoka se opět ukázalo, že svátek svobody a demokracie se nejbezpečněji slaví řečmi o historii. „Bezpečné tlachy, na které jsme byli zvyklí z dob normalizačních - kdy se přesně v této dikci vzpomínalo na hrdiny druhé světové války - bychom čekali od každého, jen ne od studentských vůdců - kteří by pro nás měli být symboly nezdolnosti, nekonformity a nezávislého postoje,“ napsal s tím, že oba Zemanovi předřečníci se ve svých bezpohlavních projevech odhodlali bezpečně bilancovat.
Na oba řečníky křičeli demonstranti oprávněně
Špok uvedl, že bývalí studentští bojovníci za svobodu „asi nikdy neslyšeli o slovech Ukrajina, Pussy Riot, Čína, Taiwan“. „Na Jana Vidíma proto oprávněně demonstranti křičeli `To už víme` a na nudné vzpomínky Miroslava Jansty servírované ve všeobecném trojobalu vyprázdněných slov se dav po právu obrátil se skandovaným dotazem `Co tu děláš?`,“ uvedl bloger.
Tvrdí, že oba protagonisté studentského setkání na Albertově roku 1989 nemuseli přímo zaměřit svou řeč proti prezidentovi.
Naznačil, že by od nich rád slyšel poznámku k situaci na Ukrajině, ke změně kurzu české zahraniční politiky nebo k nebezpečí proruského příklonu některých českých politiků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam