Polreich se domnívá, že USA v dohledné budoucnosti budou muset požádat Rusko o pomoc v boji s islámskými radikály. Nejen proto, že samotné USA nebudou schopny tento boj vést, ale také proto, že Rusko má s čelením této militantní víře staleté zkušenosti. A v souvislosti s tím se nevyhnutelně posune i přístup Washingtonu k dění na Ukrajině.
Navzdory tomu české Ministerstvo zahraničních věcí stále zcela bezdůvodně podporuje rusofobní tendence. Přehlíží, že věci, které oslavuje, se odehrávají pod fašistickými prapory, které v Praze letos vlály poprvé od roku 1945.
„Překvapivě pod těmito prapory stál dnešní náš ministr zahraničních věcí Zaorálek spolu s předsedou zahraničního výboru panem Schwarzenbergem,“ poznamenává analytik. A média prý do toho pějí oslavné ódy, jak se naše zahraniční politika sjednocuje, a stáváme se tak řádným státem. Sice se výrazně vymyká prezident Zeman, ale s ním se média snadno vypořádávají jako s ruským agentem.
Zatímco my tady v Praze můžeme spekulovat, lidé na Volyni, kteří se k našemu národu vždy hlásili, dostávájí po zkušenostech s fašisty z doby války celkem pochopitelný strach. Ministerstvo zahraničních věcí ovšem jejich žádosti o repatriaci odmítá, protože by to prý nová vláda v Kyjevě mohla vnímat jako projev nedůvěry.
A není to jediná iniciativa naší diplomacie ve prospěch nového režimu. Náš zastupitelský úřad se vládě přímo nabízí, že jí poskytne naše zkušenosti při tvorbě „lustračního zákona“, aby měla klacek na své odpůrce. A pan velvyslanec osobně se chlubí, že právě on jako první odhalil účast ruské armády v bojích na východě Ukrajiny.
„Případ volyňských Čechů snad skutečně otevře oči lidem i institucím, kteří chtějí vidět. Nepochybuji, že naše srdce jsou na jejich straně,“ píše Polreich. Úřady prý však bohužel srdce nemají, a proto jednají tak, jak jednají.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav