Frontex oficiálně přiznal, že s migranty přichází do Evropy teroristé. A britský ministr se neudržel

06.04.2016 17:56 | Zprávy

Frontex, evropská agentura na správu hranic, sama ve své analýze přiznala, že existuje velké riziko, že spolu s uprchlíky do Evropy přicházejí i teroristé. Za to mohou nedostatečné kontroly na hranicích, nikdo totiž neví, kolik lidí sem opravdu přichází. Informuje The Daily Mail.

Frontex oficiálně přiznal, že s migranty přichází do Evropy teroristé. A britský ministr se neudržel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do Česka přiletělo dalších 23 křesťanských uprchlíků z Iráku. Dočasný domov najdou v Praze Braníku a ve Smilovicích na Frýdecko- Místecku

„Masová migrace umožňuje teroristům vplížit se do EU, sama její agentura pro ochranu hranic to včera v noci přiznala.“ Zpráva agentury Frontex uvádí, že hranice EU za rok 2015 nelegálně překročilo 1,82 milionu osob. A mezi nimi zřejmě byli i teroristé zodpovědní za útoky v Paříži.

Z analýzy vyplývá, že je takřka nemožné identifikovat všechny příchozí. Problém je však i v tom, že se nijak netrestá použití falešných dokladů, což jen dále zvyšuje bezpečnostní riziko. A nad uprchlíky pak nikdo nemá žádnou kontrolu. To dokazuje samo Německo, které údajně přiznalo, že nemá ponětí, kde se pohybuje polovina z celkového milionu lidí, kteří do něj došli.

„To je pádné obvinění od instituce EU, která sama má na starosti ochranu vnějších hranic,“ řekl ke zprávě britský ministr spravedlnosti Dominic Raab. „Frontex jasně ukázal všechna rizika včetně zločinnosti a terorismu, kterým EU svými pravidly volného pohybu vystavuje Británii,“ dodal s tím, že bude lepší a bezpečnější, pokud Británie EU opustí.

Zpráva také mluví o dvou pachatelích pařížských útoků, kteří se do Evropy dostali právě za použití falešných dokladů společně s mnoha uprchlíky ze Sýrie a dalších zemí. Těchto migračních cest pak podle Frontexu využívají k návratu do EU i zradikalizovaní Evropané, kteří odjeli bojovat do Sýrie.

Migrační cesty jsou také využívány k pašování zbraní ze zemí, kde ještě nedávno byly otevřené konflikty. Odhaduje se, že například v Bosně a Hercegovině je v nelegálním držení více než 800 000 střelných zbraní.

Nejvíce z celkově zaznamenaných 1,82 milionu nelegálních přechodů hranic učinili Syřané, přišlo však také mnoho Afghánců, hlavně ke konci roku, a Iráčanů. Číslo je však větší než reálný počet příchozích, protože mnoho z nich některé hranice přešlo vícekrát, a byli tak vícekrát zaznamenáni.

Z celkového milionu uprchlíků, jež přišli do Německa, se půl milionu nezaregistrovalo u příslušných úřadů. Podle státní policie buď zmizeli „na černém trhu, nebo se ztratili ve zločinném podsvětí za účelem získání peněz, protože bez registrace nejsou žádné výhody“.

„Hranice Sýrie je nyní v podstatě v Calais, protože nefunguje žádná kontrola a nic nevíme o velkém počtu lidí,“ řekl David Davis, konzervativní britský politik. Zjištění agentury Frontex jistě v Británii otevřou další diskuse o jejím budoucím setrvání v EU.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT v ohrožení, varuje Jakob. Chystá obranu její nezávislosti

20:56 ČT v ohrožení, varuje Jakob. Chystá obranu její nezávislosti

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob varuje před oslabováním nezávislosti médií veřejné služ…