Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli

04.01.2021 19:20

Jihočeský hejtman Martin Kuba se představil strategií pro očkování proti koronaviru. Podle svých slov se chce inspirovat Izraelem. Píše o tom server Echo24.cz.

Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli
Foto: Screen ČT24
Popisek: Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce

Předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se domnívá, že systém evidence zájemců o očkování proti koronaviru musí řadit uchazeče podle věku nebo zdravotního stavu a jejich diagnózy. Podle něj jde o podobný model, jaký funguje v Izraeli. Za důležitá také považuje vakcinační centra, která by v jeho kraji měla vzniknout v každém okresním městě.

„Chceme-li naočkovat co nejvyšší počet lidí v co nejkratším čase, tak samotné píchnutí jehly je to nejsnadnější. Mnohem důležitější budou věci jako logistika nebo komunikace. A bez vysokoprůtokových vakcinačních center to nepůjde,“ uvedl. Pro svůj projekt má podporu i u ředitele českobudějovické nemocnice Michala Šnorka. Ten se totiž obává, že nemocnice by kapacitně očkování nezvládala. 

Zásadní je pak podle Kubových slov očkování zejména pro občany starší 60 let, kterých žije v jižních Čechách skoro 174 tisíc. Tito lidé, společně se skupinou obyvatel s rizikovými faktory, by měli podstoupit očkování v období do června. 

„Protože každý musí být očkovaný dvakrát, potřebujeme mít 400 000 vakcín. V době od března do června má Česká republika obdržet 5,6 milionu vakcín, z nichž by měl Jihočeský kraj získat 350 000 až 400 000 vakcín,“ řekl k tomu také Kuba, který od vakcinace očekává snížení úmrtnosti na koronavirus, zabránění přetížení zdravotního systému a postupné vytváření kolektivní imunity.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

8:59 „Vážná věc.“ Co o Ficovi prohlásil Pavel? Analytik se vrátil před atentát

TÝDEN V MÉDIÍCH O slovenském premiérovi řekl český prezident, že jeho vítězství ve volbách je zklamá…