„A je potřeba se s tím smířit,“ zdůraznil. „Když se setkávám s lidmi, tak oni říkají ‚už aby to bylo zase takový, jaký to bejvalo‘. Ale to prostě už nikdy takový nebude. Myslím, že spousta věcí dozná hlubokých změn a jsem za to rád. Myslím si, že školství, zdravotnictví a kultura, to jsou přesně ty věci, který se musí změnit,“ zdůraznil.
„Co se týče dětí, tak jsem dokonce i já měl pocit, že musím vytvořit takovou malou soukromou karanténu před těma informacema, který se na ně valily, protože ty děti to neuměj odfiltrovat a berou každou tu informaci jako zásadní, dokud se ten hrneček nenaplní a nepřeteče. A pak když mě destiletej Ben řekne - a tati, to už umřeme a kdy? Tak jsem si řekl, že to ne. Dejte mi ten ovladač. Cvak, tma a ticho. A pojďme ven, pojďme dělat něco jiného,“ poznamenal Matásek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp