„Ano, jsem přesvědčen, že Evropa se má držet svých křesťanských kořenů a všichni, kteří přicházejí, se musí přizpůsobit našim křesťanským pravidlům,“ podotýká Čunek. Pokud by Evropané změnili svůj přístup k zakládání rodin a měli více dětí, možná bychom se bez imigrantů i obešli, ale ve stávající situaci tomu tak není.
Okamura to prý myslí dobře
Lidé volí radikály, protože je v každodenním životě nějakým způsobem zatěžují problémy s nepřizpůsobivými občany. Vláda těmto problémům ale nevěnuje příliš mnoho pozornosti, a tak se voliči obrací na ty, kteří jim řešení slibují. Pokud to tak půjde dál, vliv radikálů jen poroste, a to i v české společnosti. V nadcházejících volbách do Evropského parlamentu v květnu tohoto roku by radikální strany mohly získat až dvacet procent hlasů, a pokud problémy porostou, tak by jejich volební zisky mohly v dalších letech vzrůst až k padesáti procentům.
Čunek v tomto směru volá po koncepčních dlouhodobých řešeních, abychom si v Česku nevychovávali kriminálníky. Vyjadřuje však obavu, že na prosazení potřebných řešení nebude mít dost silnou vůli ani nová česká vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL. V závěru se vyjadřuje i k předsedovi hnutí Úsvit přímé demokracie Tomiu Okamurovi, který si téma imigrantů a nepřizpůsobivých spoluobčanů vybral za jedno ze základních témat. „Myslí to dobře, ale bez účasti ve vládě nemůže nic změnit," poznamenává na Okamurovu adresu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp