Podle Šídla je nepochybné, že za současnou krizi může primárně parlamentní pravice, která zemi tři roky vedla od skandálu k aféře. Teď se země zastavila, všichni čekají, co bude a nic se neřeší. Vypadá to, že tento neutěšený stav může přetrvávat hodně dlouho, možná až do příštího května. To vše v situaci, kdy je země v nejdelší ekonomické recesi své samostatné historie.
Až přijde Rusnokova vláda do Poslanecké sněmovny, nastane podle Šídla klasická situace parlamentní demokracie. Dlouhé a trapné projevy, opakovaná a zmatečná hlasování, prostě všechno to, co lidem na politice vadí.
A v tu chvíli bude veřejnost přesně naladěna k tomu, aby vyslyšela hlasy, že to v této zemi může fungovat i při omezení této „žvanírny“, a že nejlepším řešením bude další posílení pravomocí hlavy státu. Vždyť i tu si koneckonců volíme přímo.
„Ne, to není varování před 'pučem'. Je to takový typ, o čem se začne po této anabázi s premiérem Rusnokem hovořit,“ odhaduje Šídlo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav