Zakladatel Přátel Ruska v České republice Jiří Vyvadíl, první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik, analytik a bývalý generální konzul ČR v Ruské federaci Vladimír Votápek, veterán Marek Obrtel, který je zhnusen počínáním NATO natolik, že vrátil vojenská vyznamenání, a lékař Marek Hilšer, kterého mrzí česká přílišná vstřícnost vůči Rusku. Všichni tito hosté diskutovali o situaci na Ukrajině.
Jste váleční štváči! křičel Vyvadil. To je blud, oponoval Kalousek
"Žádný normální člověk si nepřeje, aby se na Ukrajině střílelo, ale zbraně bych tam dodal, aby se tam nestřílelo. Víte, on ten mír nebo příměří často stojí na politice vyvažování. Protivník musí vědět, že zaplatí vysokou cenu, pokud zaútočí," konstatoval Kalousek. Ukázal například na střet obou Korejí. Vyvadil okamžitě přešel do protiútoku. "Zbraně jsou váš koníček kvůli Omnipolu, kolik z toho budete mít procent!" vypálil Vyvadil, který zároveň připomněl, že dodávky zbraní na Ukrajinu podporuje jen menšina jednadvaceti procent populace, a většina lidí to odmítá.
Kalousek ale přesto trval na tom, že Ukrajinci mají právo se bránit, v čemž ho podpořil i Votápek. Z jeho úst také zaznělo, že 100 zemí OSN odsoudilo anexi Krymu, zatímco ji podpořilo "deset sloupů demokracie, jako je Severní Korea a podobně", poznamenal bývalý generální konzul. V reakci na Vyvadila dodal, že po skončení tohoto pořadu snad bude Ukrajině právo na obranu přát více českých občanů.
Kováčik by těmto krásným slovům rád věřil, kdyby zněla stejně i v případě Kosova, jenže tehdy se to nestalo. Hilšer do kontrastu položil československou zkušenost s Mnichovem. "Já bych byl velmi rád, kdyby nám v roce 1938 pomohli Britové či Francouzi," přidal se do bouřlivé debaty lékař Hilšer. Ten Rusko a putinovskou diktaturu vnímá jako větší zlo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp