„Mé pochybnosti nad motivací zastupitelství v Olomouci spíše vzrůstají,“ uvedl v Událostech, komentářích na ČT Miroslav Kalousek. Na mysli měl nejnovější žádost o vydání Petra Nečase.
Jeho vydání obecně odmítají představitelé koaličních stran, například i Martin Kuba. Podle něj je potřeba rozlišit soudní moc a politiku, začínají totiž do sebe zasahovat. „Toto je pro budoucnost demokracie v České republice velice důležité,“ míní odstupující ministr průmyslu. „Soudní moc nemá být ta jediná, která nakonec rozhodne,“ dodal.
Opoziční strany však zájem policistů o Nečase vítají. Podle Aleny Gajdůškové (ČSSD) dává takový krok jasný signál veřejnosti, že před zákonem si jsme všichni rovni. Předseda KSČM Vojtěch Filip zase zmínil, že aby byli policisté úspěšní, musí přesně dokázat, za co měl Marek Šnajdr a ostatní bývalí poslanci dostat „trafiky“.
V souvislosti s tím se hovoří právě o Kalouskovi, který údajně „provedl“, co mu bylo zadáno Nečasem – tedy zajistil jim lukrativní posty. „Já jsem žádné uplatnění nezajišťoval, paní redaktorko,“ rozzlobil se, když se ho Daniela Drtinová ptala na tento problém.
Místa v dozorčích radách jim prý nabídl až po složení mandátu poslance, což dokládá, že nešlo o korupci. „Nebyl to žádný úplatek,“ ujišťuje Kalousek. „Nikdo neměl profesně kvalifikovanější životopis,“ dodal. Vypsat výběrová řízení na tyto posty prý není zvykem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan