Kdekdo si kopl do Zemana a dnes mu EU dává za pravdu, píše deník

10.02.2017 11:20 | Zprávy

Není to tak dávno, co byla Česká republika kritizována za to, že umisťuje migranty do detenčních zařízení, snaží se zjistit jejich totožnost a případně je poslat do první bezpečné země na starém kontinentu. Když v roce 2015 mluvil prezident Miloš Zeman o tom, že je proti přijímání migrantů z Afriky, dočkal se na Západě odsouzení. A dnes? Celá EU hledá způsob, jak vracet migranty z Itálie do zničené Libye.

Kdekdo si kopl do Zemana a dnes mu EU dává za pravdu, píše deník
Foto: Český rozhlas
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Když české bezpečnostní složky zadržovaly migranty a fixou jim psaly číslo na ruku, aby je bylo možné alespoň nějak rozeznat, když uprchlíci zarytě mlčeli, západní média se pohoršovala. Pohoršovala se i nad tím, že Česko zadržovalo migranty v detenčních táborech, aby bylo jasné kolik jich je a kde jsou.

A když se podíváte do deníku Welt z tohoto týdne, zjistíte, že německá vláda dostala stejný nápad. Jen o dva roky později. A bez křiku. Tábor, kde budou neúspěšní žadatelé o azyl zadržováni před nedobrovolným odchodem z Německa, vznikne v každé spolkové zemi.

Redaktor MF Dnes Milan Vodička k tomu v komentáři pro deník dodává, že západní část EU tu východní napřed fackovala, aby později kritizované nápady převzala. Dobře je to vidět i na prezidentovi Miloši Zemanovi. 

„Jednu část vysvětlení vidíme na tom, jak se kdekdo štítivě přehraboval v Zemanově výroku, že by se uprchlíci měli vracet do Afriky či dávat na prázdné řecké ostrovy. Jestli si Zeman zasloužil za něco kritiku, pak za to, že opisoval. Evropa to převalovala v ústech už měsíce. Ale tohle je Zeman, a tak se do něj kdekdo opřel. A opírali se do něho s radostí. Migrační krize byla užitečná pro velkou část Evropy, aby si na té východní leštila ego a dělala se lepší, než je,“ píše autor.

Dnes se lídři EU snaží vymyslet, jak vracet uprchlíky přicházející z Afriky do Itálie co nejrychleji zpátky do Afriky. Na jednání na Maltě evropští politici debatovali o tom, jak poslat migranty zpátky do válkou rozvrácené Libye, přes kterou Afričané putují dál na sever.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Bylo ze strany ČSSD , SOCDEM , zrušeno Bohumínské usnesení ?

Dobrý den vážená paní europoslankyně K Konečná , zajímalo by mě , zda , kdy a kým bylo navrženo a případně zrušeno ze strany ČSSD , SOCEN , to jejich " moudré " , slavné , Bohumínské usnesení . Děkuji za odpověď a ať se Vám v osobním i politickém životě daří . E Dolejšová .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejmenší slovanský národ píše Rusům i Ukrajincům a nabádá k míru. V Německu za to nálepkují

18:55 Nejmenší slovanský národ píše Rusům i Ukrajincům a nabádá k míru. V Německu za to nálepkují

„Jsme nejmenší slovanský národ, který neměl nikdy výbojné choutky. Chceme zastavit to nesmyslné vraž…