Karel Schwarzenberg byl v roce 1960 už jako dospělý adoptován svým strýcem Jindřichem žijícím v Rakousku do hlubocko - krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal zámožným pánem, protože o dvacet let později mohl dědit rozsáhlý majetek v Rakousku, popisuje okolnosti Rokytka v příspěvku nazvaném "Kníže krade, kudy chodí, budeme mu říkat Vaše blahorodí?".
V Česku se ovšem po převratu v roce 1989 Schwarzenberg přihlásil zpět ke své biologické (orlické) větvi, kterou adopcí opustil. Jen tak totiž mohl žádat o miliardové restituce. "Přestože na tyto restituce podle našeho právního řádu neměl žádný právní nárok, neváhal se o majetek soudit a nakonec se mu i díky svému vlivu podařilo prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo, což nemá v našich dějinách obdoby, protože na území našeho státu vždy platilo a musí platit i nadále jen právo české," uvádí publicista.
Celý příspěvek Milana Rokytky ZDE.
Proč lobboval za Lisabonskou smlouvu?
Rokytka cituje také článek ze serveru euportal.cz, v němž se píše, že vyřízení Schwarzenbergových restitučních nároků se událo současně s jeho a Havlovou abdikací, a když se pak Havel stal už pouze českým prezidentem, bývalý šéf diplomacie s ním v jeho politické dráze nepokračoval, protože měl již svůj majetek doma. Majetkové zájmy údajně stály i za Schwarzenbergovým lobbingem pro Lisabonskou smlouvu.
Autor komentáře se s ohledem na souvislosti, které uvádí, hrozí toho, že se nyní "tento člověk staví do čela tažení za udržení 'parlamentní demokracie', systematicky napadá volebního vítěze i jím řádně dle zatím platné Ústavy jmenovaného premiéra a snaží se vrátit do Černínského paláce, odkud zdevastoval zahraniční politiku ČR mimořádným způsobem," uzavírá Milan Rokytka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr