„Počet odchodů narůstá, to je určitě špatně, naše lékařské fakulty produkují lékaře na export," varoval.
V oboru všeobecného lékařství promuje v Česku ročně 1050 lékařů na sedmi fakultách. V roce 2009 jich odešlo do ciziny 64, loni 193, rok předtím 207. Pokud by letos o potvrzení požádalo 500 lékařů z praxe, jak se podle dosavadního vývoje dá čekat, dvě třetiny skutečně odejdou. To znamená pro letošek odchod 300 kvalifikovaných lékařů, k tomu ještě 200 absolventů.
Polovina vystudovaných lékařů odchází
„Dohromady to může být 500 lékařů, což znamená, že prakticky polovina vystudovaných odchází, přičemž 200 rovnou, aniž do českého zdravotnictví nastoupí," shrnul Kubek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe, čtk