Mladí uprchlíci. V Německu dostanou eura, cestují za ně po Evropě a „machrují“ na síti

04.03.2016 21:51 | Zprávy

Drahé značkové oblečení, na nohách značkové boty Nike, gangsterský rap, drogy a vysávání sociálních dávek hned v několika státech. V Evropě se postupně formuje subkultura mladých imigrantů, kteří se nechystají začlenit do společnosti. Místo toho zneužívají štědrost sociálních systémů takových zemí, jako je například Německo, napsal německý Die Welt, na který upozorňují ParlamentneListy.sk.

Mladí uprchlíci. V Německu dostanou eura, cestují za ně po Evropě a „machrují“ na síti
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

V Evropě vyrůstá generace mladých cizinců – přistěhovalců, kteří si uvědomili, že na to, aby měli pohodlný život, se nemusejí nutně začlenit do společnosti, najít si práci nebo respektovat pravidla země, kterou dočasně vyměnili za svůj domov. Taktika skupiny imigrantů je jasná a inspirace v západní hiphopové popkultuře očividná. Poté, co dostanou finanční dotaci od Německa, cestují po celé Evropě a Facebook zaplavují množstvím fotek, na kterých si pořádně vyhazují z kopýtka a vypadají, jako by z oka vypadli svým západním raperským vzorům.

  • Původní text ve slovenštině je ZDE

Imigrantská Evropa v pubertě

Mladiství cizinci, teenageři, dostávají od Německa množství výhod, v první řadě hlavně finančních. Německé úřady tuto specifickou skupinku „puberťáků“ většinou neudrží na jednom místě a mnohdy se jako moderní nomádi pohybují z jednoho utečeneckého centra do druhého.

Hranice Německa pro ně často nic neznamenají a často se díky bohatému „kapesnému“ pouštějí na celoevropský „road trip“. Mladíci se například z Německa vydají do Paříže, odkud putují do švédského Malmö a potom zpět do německých měst. Většinou jde o občany ze severní Afriky.

Německý web Die Welt upozorňuje, že tyto skupinky zneužívají německou pohostinnost, pak se často uchylují k páchání kriminálních činů, či dokonce k sexuálnímu obtěžování a k výtržnostem, dokud je vláda nedeportuje zpět do jejich rodiště.

Moderní nomádi kšeftující s kokainem

Skupinky mladých „gangsterů“ z Blízkého východu nebo ze severní Afriky své „tripy“ rádi zvěčňují na sociálních sítích. Zvláště facebookově činná byly skupinka Maročanů, kteří přišli do centra určeného pro imigranty „bez doprovodu“ minulý rok. Pracovník v azylovém centru David Seeger má na skupinku cizinců nepříjemné vzpomínky. Podle jeho slov přišli z Barcelony, prodávali drogy, zastrašovali personál centra, bili strážníky a dva dokonce obvinili z krádeže. Jeden ze Seegerových kolegů popsal klasický den člena takového „gangu“. „Šli ven získat kokain, když se vrátili, zmlátili strážníky centra a šli do postele,“ prozradil. Na skupinu si posvítila i policie. Mnoho z nich se rozlezlo po celé Evropě.

Jeden ze zaměstnanců potom Maročany sledoval přes jejich facebookové účty. Díky sociální síti se dozvěděl, že si v Evropě udělali pořádný výlet. Jejich fotoalba připomínala něco mezi školním výletem a jakousi pubertální skupinkou „gangsterů“ silně se inspirujících hiphopovou západní módou. Na fotkách se mladíci předvádějí s novými nablýskanými hodinkami na rukou, pózují na kapotě německého policejního auta nebo si užívají na party na diskotéce.

Tato skupinka zveřejňuje na sociální síti fotky z celé Evropy. Jednou z „nejreprezentativnějších“ fotek je snímek, kde dva cizinci sedí na posteli obklopení padesátieurovými bankovkami a ukazují při tom vztyčené prostředníčky. Jeden z cizinců žije nyní ve Švédsku a zaměstnanci centra se s pomocí facebookového účtu podařilo zjistit, že nebyl neplnoletý, jak tvrdil, ale že mu už bylo 20 let.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

18:15 „Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

Server ParlamentníListy.cz přináší další ze série rozhovorů se zajímavými hosty. Tentokrát pozvání r…