Petra Nečase doprovodil advokát Josef Lžičař. Příchod politika do pražské budovy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu sledovaly desítky novinářů, Nečas se k případu nevyjadřoval. Žalobce požádal tento týden Sněmovnu o vydání expremiéra ke stíhání.
Před Nečasem vypovídal dopoledne na policii poslanec Boris Šťastný (ODS). Jeho návštěva policie se také týkala údajného podplácení exposlanců. Štastný novinářům řekl, že otázky policistů mířily k okolnostem schvalování daňových zákonů.
Podle policistů se poslanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa před hlasováním o vládním daňovém balíčku, s nímž nesouhlasili, vzdali poslaneckých mandátů výměnou za příslib výhodných postů ve společnostech s majetkovou účastí státu. Zákon, s nímž Nečasova vláda spojila žádost o vyslovení důvěry, byl poté přijat. Fuksa se následně stal členem představenstva Českého Aeroholdingu, Šnajdr předsedou dozorčí rady Čepra.
Nečas již dříve prohlásil, že žádná dohoda o rezignaci rebelujících poslanců ODS na jejich poslanecké mandáty výměnou za jiné funkce uzavřena nebyla. Proto mu není jasné, proč a z čeho má být obviněn.
Nečas kvůli kauzám kolem Nagyové, které se týkají také údajného nezákonného sledování, odstoupil z funkce předsedy vlády i z čela ODS. Jeho vládu nahradil úřednický kabinet Jiřího Rusnoka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan, čtk