Novinářka, které Jandák přezdívá „Kyselice“, má strach ze Zemana. Prý se blíží průšvih

07.04.2016 11:37

Redaktorka Jana Machalická, které herec a poslanec ČSSD Vítězslav Jandák přezdívá „Kyselice“, se ve svém komentáři na serveru Lidovky.cz vyznala ze strachu z hlavy státu Miloše Zemana.

Novinářka, které Jandák přezdívá „Kyselice“, má strach ze Zemana. Prý se blíží průšvih
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Zeman je podle ní prezident rozeštvávač. „Vždycky mě zajímalo, jestli se dá rozpoznat, když se politické poměry začínají obracet ke skutečnému maléru,“ ptá se Machalická. „Dokážeme odhadnout, do jakého průšvihu nás vede prezident Zeman? Zpátky do ruského područí? Nebo nově budeme ve jménu byznysu závislí na Číně?“ pokračuje v otázce na současné dění.

Podle ní Čína kašle na lidská práva, a koho nevyděsilo, co tu Číňané tři dny prováděli, je blázen. „To opravdu chceme, měli jsme toho za čtyřicet let málo? A můžeme proti tomu něco dělat, když Miloše Zemana pravděpodobně bude většina lidí této země volit, protože je umí tak výborně ohlupovat?“ ptá se.

Jak následně dodává, při svém zvolení se zapřísahal, že chce národ sjednocovat, nikoliv rozdělovat. „Za pětadvacet let se žádnému domácímu politikovi nepodařilo lidi tak dokonale rozeštvat a stavět proti sobě se smrtelnou nenávistí,“ podotýká a poukazuje na učitelku Lucii Tykalovou, která poté, co napsala Zemanovi otevřený dopis plný kritických otázek, bojuje s výhrůžkami. 

Původní text ZDE.

„Ale to je dnes běžný slovník a moresy Zemanových příznivců. Příznivců člověka, který považuje za dobrý vtip, když veřejně prohlásí, že premiéra se lze zbavit kalašnikovem. Co to tady vlastně Zeman zavádí? A jak to, že ho nikdo z vlády a politiků nevolá k pořádku, vždyť žádný prezidentský systém tady přece nepanuje,“ dodává Machalická. 

„V městečku Bochov na Karlovarsku místní policie předvolává k vysvětlení občany, neboť si dovolili vzít na setkání s prezidentem transparenty, které ho kritizují. Jak je to vůbec možné, co to má znamenat? Na FAMU se dostaví dva lidé, říkají, že jsou prý od policie, a oznámí vedení školy, že Číňanům se nelíbí, když na škole visí tibetská vlajka. Někdo si dovolí v demokratické zemi vstoupit na akademickou půdu a mít takový požadavek a policie se tím vůbec nezabývá, i když vedení školy žádá vyšetření. Jsou tohle ty indicie naznačující, že jde do tuhého? A můžeme to vůbec jako současníci poznat?“ táže se závěrem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

odškodnění

Pane poslanče, dobrý den, co si myslíte o tom, za jakých podmínek chce Praha poskytnout pozůstalým po obětech střelby na FF finanční pomoc? Já si troufnu říci, že je to až nehumánní, a že je celý ten dotazník je jen zástěrkou, jak nepomoci. Zajímalo by mě taky, zda nějaké odškodnění vyplatil stát? M...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ochrankáři, co našli kokain, ve sněmovně skončili. Ani zrnko pravdy, zuřila Pekarová

13:14 Ochrankáři, co našli kokain, ve sněmovně skončili. Ani zrnko pravdy, zuřila Pekarová

Kdo je favoritem evropských voleb? A jak ovlivňuje Poslaneckou sněmovnu kokainová kauza? V Partii Te…