„Ze všech zjištěných informací vyplývá, že o sledování realizovaném pracovníky Vojenského zpravodajství byli vedle Jany Nagyové informováni minimálně vedoucí Úřadu vlády Lubomír Poul, dvě osobní asistentky a premiér Petr Nečas,“ cituje list z policejního záznamu, který je uložený ve vyšetřovacím spise. O všem měl vědět i dobrý známý Nagyové, generální ředitel firmy ČEZ Daniel Beneš. Ani on, ani Nečas a ani Poul ale obviněni podle deníku nejsou.
Mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž k tomu uvedl, že Beneš si není vědom toho, že by věděl o jakémkoliv nezákonném jednání. „Předpokládá od všech, se kterými vede rozhovory, dodržování zákonů,“ uvedl Kříž.
O sledování Radky Nečasové, tehdejší Nečasovy manželky, požádala podle policejního spisu Nagyová, tehdy ještě jako vrchní ředitelka premiérova kabinetu, ředitele Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka. „Jana Nagyová chtěla opatřit neoprávněný prospěch v získání osobních informací o Radce Nečasové a způsobit jí závažnou újmu v tom, že byla neoprávněně sledována,“ cituje list z policejního spisu. Páleník ale v té době z funkce odcházel, a tak domluvil setkání s Nagyovou svému nástupci a zároveň příteli Milanu Kovandovi.
Deník upozorňuje na to, že i kdyby o sledování Nečas věděl, obviněným zpravodajcům by to příliš nepomohlo, protože ani premiér nesmí vojenskou rozvědku úkolovat.
Na jiném místě pak noviny přinášejí ukázky policejních hovorů Nagyové s Nečasem. Z nich vyplývá, že Nagyová označovala Nečasovou jako „kiki“, deník dále uvádí, že z odposlechů vyplývá, že ji označovala i vulgárními přezdívkami.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam